Almanya İşçi Alımı 2020 Başvuru Formu! OBM Yurtdışı Personel Alımı Detayları!

Türkiye'den yurtdışında çalışmak isteyen on binlerce aday için vasıflı vasıfsız Almanya işçi alımı detayları neler? OBM personel alımı detayları nedir? Nasıl başvuru yapılır ve tüm detaylar haberde.

Almanya İşçi Alımı 2020 Başvuru Formu! OBM Yurtdışı Personel Alımı Detayları!

Almanya işçi alımı yapılacak başvurular nasıl yapılır işte yurtdışı işçi alımı başvuru detayları!

Avrupa ülkelerinde nitelikli ve niteliksiz personel kadroları tamamlanmasına yönelik olarak pek çok ülkeden daimi süreli işçi alımı yapılmaktadır. Türkiye'den gerçekleştirilen işçi alımlarının büyük bir bölümü Almanya ülkesinde yapılıyor. Bu haberimizde Almanya işçi alımı programlarını iş başvurularını ve hangi meslekleri kapsadığını dair yazı kaleme alıyoruz.

Almanya işçi alımı yapan firmalardan bir tanesi obm-türkiye bu anlamda geçtiğimiz yıllarda başlatmış olduğu programlarda ilişkin başvurularını devam ettiriyor. OBM şirketinin yaptığı yaptığı son açıklamaya göre; 15 Aralık 2020 tarihinde OBM Akademi kurulacak ve bu akademi'de Almanya'da işçi olmak isteyen kişiler için eğitimler gerçekleştirilecek. Peki Almanya işçi alımı için başvurular nasıl yapılır?

ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI 

Öncelikle bu yazımızda adı geçen firmaya herhangi bir referans olmadığımızı belirtmek isteriz. İlgili firmanın resmi internet sitesi üzerinde yer alan bilgilere göre; Başvuru ve çalışma şartları için detaylar şu şekildedir. Adaylar özellikle herhangi bir yüz kızartıcı suç teşkil eden adli sicil kaydının olmaması istenmekte ve herhangi bir iş deneyimi olması gerekmektedir. Başvuru yapacaklarım engelli kadrolarında şu anlık için başvuru almadıklarını ifade etmekteler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELER?

Başvuru yapan adaylar için kendilerine sunulan evrak listelerini eksiksiz bir şekilde tamamlamaları, özgeçmiş dosyalarına Almanca olarak doldurması gerekiyor. Gerekli olan evrak listesinde 11 adet evrak istenmekte; Bunlar; pasaport fotokopisi, fotoğraf, geçmiş çalışma dönemini bir yerden SGK dökümü, diploma, sağlık raporu, sertifikalar, nüfus kayıt örneği, yerleşim yeri belgesi, sabıka kaydı ve kimlik fotokopisi olmaktadır. Mavi kart başvurusu için gerekli olan evraklar; çalışma izni için gerekli olan evrakları tamamlayan adayların yabancı dil eğitimi isterlerse obm Türkiye'nin anlaşmalı olduğu bulunan isterse kendi imkanlarınız tamamlamanız gerekmektedir.

DEĞERLENDİRME VE BAŞVURU SÜRECİ NEDİR?

Adaylar gerekli olan evrakları hazırlamalarının ardından değerlendirme süreci başlatılacaktır. Sözleşme sürecinin başlaması için evraklarınız firma tarafından teslim alınır ve çalışacağınız kurumlara sonulur. Sözleşme geldikten sonra imzalamak için adaylar ofise davet edilerek yüz yüze görüşme gerçekleştiriliyor. Sözleşmenin tamamlanması ardından gerekli olan vize işlemleri için konsolosluk işlemleri süreci başlıyor. Özellikle belirtmek gerekir ki obm-türkiye danışmanlık adı altında herhangi bir ücret almamaktadır. Uçak ücretleri bilet ve benzeri diğer masrafları da çalışmak için adaylar kendi imkanlarıyla sağlamaktadır.

OBM BAŞVURU FORMU; https://www.obm-turkiye.com/basvur

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 20:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi atılış
Remzi atılış - 2 yıl Önce

Almanyaya işçi gitmek istiyorum gerekli evraklar nedir bizd bif yardımcı olursanız sevinirim sağlıklı günler

Ozer demirbaş
Ozer demirbaş - 2 yıl Önce

30yildir araba mekanik oto tamir ustasıyım arapça dilim var adanada yaşıyorum 40 yaşındayım çocuk babasıyım herturlu binek arabadan anliyorum otomatik araba ustasıyım iş arıyorum cep no 05315230891 05526722219

Sultan
Sultan - 2 yıl Önce

36 yasindayım iki cocugum var Almanya'da calısmak istiyorum

Sinan korkut
Sinan korkut - 2 yıl Önce

Makina imalatinda çalışmaktayım elektrik kaynağı gaz altı kaynağı argon kaynağı oksijen kaynağı yapmaktayım

Ömer kılıç
Ömer kılıç - 2 yıl Önce

Kalıpçı ustasiyim

Kadir seyhan
Kadir seyhan - 2 yıl Önce

35 yillik kaynak formenliyi yapiyorum gerek yurddisi gerek yurd icinde calistim uygun gorurseniz almanyada calismak istiyorum celik imalad boru kaynak islerinde calistim