9 Şehirde 57 Farklı Kuruma TYP Kapsamında 5 Binden Fazla İşçi Alımları Yapılacak!

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına 9 farklı şehirden 57 farklı kurumda görev almak üzere TYP ilanları dahilinde işçi alımları yapılmaktadır. İşçi alımlarına ve detaylarına haberimizden göz atabilir, ilanlara ulaşabilirsiniz...

9 Şehirde 57 Farklı Kuruma TYP Kapsamında 5 Binden Fazla İşçi Alımları Yapılacak!

9 farklı şehirde TYP ilanları yayımlandı

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP ilanları arasında, çok sayıda işçi alımı yapılıyor. 9 farklı şehirden yapılan TYP kapsamındaki geçici süreli işçi alımlarında, 57 farklı kuruma yönelik ilanlar yayımlanmıştır. Yayımlanan bu ilanlara başvurular alınmakta olup, başvuru süreci yakın bir tarihte sona erecektir. İlgili ilanlara başvurmak isteyecek adayların; kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması, askerlik hizmetini tamamlamış olması, iletişim becerisi gelişmiş olması, ifade ve muhakeme yeteneği olması, T.C vatandaşı olması, herhangi bir yerde sigortalı ve maaşlı olarak çalışmıyor olması, açıköğretim fakültesi dışında eğitim görmüyor olması, sosyal yardım veya emekli aylığı almıyor olması istenmektedir. Bu ilanlarda şuan itibariyle toplamda 5 binden fazla işçi alımı söz konusudur.

TYP İLANLARINA ULAŞMAK VE BAŞVURU YAPMAK

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar iskur.gov.tr adresini ziyaret ettikten sonra, üst menüde yer alan TYP ilanları bölümüne ulaşıp TYP ilanlarını sorgulatmalıdırlar. Buradaki sorgulama işlemlerinin ardından tüm ilanlar adayların karşısına çıkmaktadır. Yayımlanan ilanlara başvurabilmek için İŞKUR üyeliğinizin olması ve aktif iş arayan durumunuzun seçili olması gerekmektedir. İş arayan durumu aktif olmayan adaylar, ilanlara başvuru yapamamaktadırlar. İlgili başvuru sürecinde problem yaşamamak için; İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerinde görev yapmakta olan iş ve meslek danışmanlarına müracaat edebilirsiniz. İlgili TYP ilan numaralarını başvurunuzdan önce not etmeniz faydanıza olacaktır.

TÜM TYP ilanları memur alım haberleri ve çok daha fazlasını ilk siz öğrenmek isterseniz İŞİN OLSA mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak mobil cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD>TIKLAYINIZ

YORUM EKLE