2019 Korucu Alımları Açıklaması! İlan Tarihi ve Başvuru Koşulları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan önemli açıklamalar, merakla beklenen ilan tarihi ve korucu alımına başvuru koşulları hakkında bilgilendirmelere yer veriyoruz...

2019 Korucu Alımları Açıklaması! İlan Tarihi ve Başvuru Koşulları

2018 yılından bu yana alım yapılmayan korucu alımlarıyla alakalı adayların bekleyişi sürüyor. Son korucu alımında çok sayıda kişi için iş imkanı ve millete hizmet etme fırsatı ortaya çıkmış, vatandaşlar korucu olarak göreve başlatılmışlardı. 2019 yılı için de bu korucu alımlarının yapılması bekleniyordu. Korucu alımlarına yönelik İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından önemli bilgilendirmelere yer verilmiş, korucu alımlarının yapılacağına değinilmişti. Bakanın açıklamalarının ardından çok sayıda kişi tarafından korucu alımı ne zaman korucu başvuru şartları neler gibi sorular yöneltilmiş, cevapları aranmıştı.

Bu konuyla alakalı bilinmesi gerekenlere ve sorulan bazı soruların yanıtlarına yer vermeye çalışacağız. Bilindiği üzere korucu alımlarının yapılacağı söylenmişti. Bu alımların ne zaman yapılacağı ve hangi sayıda yapılacağı aktarılmadı. Daha önce yapılan alımlardan yola çıkarak muhtemel başvuru şartlarına değinmek mümkündür.

Korucu alım ilanlarına başvuru yapabilmek için; T.C vatandaşı olunması, askerliğin yapılmış olması, sağlık problemi veya görevini yapmasına engel rahatsızlığı bulunmuyor olunması, siyasi parti üyeliği bulunmaması, fiziki yeterlilik testlerinden başarıyla ayrılabilmek, 40 yaşını aşmamış olmak ve seçimle gelinen bir görevin başında görev yapıyor olmamak, herhangi bir yüz kızartıcı suç işlememiş ve ceza almamış olmak şeklinde özetlenebilmektedir. İlana yeterli sayıda başvuru alınamadığı durumlarda yaş sınırının 50' e çekilmesi mümkün olabilmektedir.

2019 YILI KORUCU ALIM İLANLARININ SEÇİM SÜRECİNDEN SONRA GÜNDEME GELMESİ VE YAYIMLANMASI BEKLENMEKTEDİR. İLAN YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLABİLMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 12:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
mucahit
mucahit - 4 yıl Önce

Seçimden once olsaydı daha iyi olur

Bülent Başabaş
Bülent Başabaş - 4 yıl Önce

İnşallah bu seferde ş Urfa Siverek yukarı beş taç köyünü unutmazsınız sayın bakanım bizim köyüde listeye koyun lütfen

Tahsin erboğan
Tahsin erboğan - 4 yıl Önce

Ne zaman belli olacak

Fatma Yildiz
Fatma Yildiz - 4 yıl Önce

Bayan alimi olacakmi

Fatma Yildiz
Fatma Yildiz - 4 yıl Önce

Bayan alimi olacakmi

Salih ayaz
Salih ayaz - 4 yıl Önce

Ne zaman allm olacaktlr

Selim
Selim - 4 yıl Önce

Sayın bakanım babam korucu emeklisi biz göreve devam etmek istiyoruz yaş sınırı biraz artın sayın bakanım

vedat vargün
vedat vargün - 4 yıl Önce

Kars digor dağpınar mahalemiz köyden 5km uzakta korucu olmak istiyorum sayın içişler bakanım saygılar