Yeni İşe Başlayanlar SGK Girişim Yapıldı Mı? Nasıl Öğrenilir?

Yeni bir işe başlayan çalışanların merak ettiği konulardan bir tanesi SGK girişim yapıldı mı nasıl öğrenirim konusudur. Herhangi bir iş yerinde çalışmaya başlayanlar için merak edilen bu sorunun cevabı haberde.

Yeni İşe Başlayanlar SGK Girişim Yapıldı Mı? Nasıl Öğrenilir?

Sigortalı olarak girilen işte merak edilen ‘’SGK Girişim Yapıldı Mı?’’ sorusu en sık merak edilen konulardan biridir. Günümüzde bazı iş yerleri ne yazık ki işe giren personellerini SGK’ lı yapmıyor. Bu nedenle işe girdiğinizde sigortanızın olup olmadığı hakkında detaylı bilgileri makalemizden öğrenebilirsiniz.

Kişinin sigorta girişinin yapılıp yapılmadığını iki çeşit yöntem ile öğrenmesi mümkündür. İlki E-Devlettir. İkincisi ise T.C kimlik numarası ile SSK giriş sorgulamadır.

E-Devlet ile sigorta girişinizi öğrenmek istiyorsanız öncelikle PTT aracılığı ile bir E-Devlet şifresi almalısınız. Ardından E-Devlet resmî sitesine giriş yaparak ‘’4A Hizmet Dökümü’’ metnini arama robotuna yazmalısınız. Karışınıza son 6 içerisinde girilen ‘’Özet Hizmet Dökümü’’ çıkmaktadır. Ayrıca bu sekmenin yan tarafına tıkladığınızda sigorta girişiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu doğrultuda sigorta başlangıç tarihiniz ve aldığınız maaş tutarından sigorta priminizin ödenip ödenmediğini görebilirsiniz.

SGK GİRİŞİM YAPILDI MI NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ?

SGK girişinizin yapılıp yapılmadığını öğrenmek için ikinci yöntem ise T.C kimlik numaranız ile SSK giriş sorgulama işlemidir. Bunun için öncelikle E-SSK resmî sitesine giriş yapmalısınız. Ardından 4A Hizmet Dökümüne giriş yaparak sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Karşınıza çıkacak ekranda size ait bilgiler ve sigortanıza ait detaylı bilgiler yer almaktadır. Hangi tarihte sigortanızın başladığı ve maaş tutarına göre yatırılan primlerinizin takibini yapabilir, sorgulayabilirsiniz. Aynı zamanda E-Devlet de olduğu gibi diğer sigorta işlemlerinize E-SSK üzerinden ulaşabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur tilmaş
Aynur tilmaş - 1 ay Önce

Lütfen kızıma bilgisayar kampanyanızdan bilgisayar hevesle bekliyor ihtiyaçtan

Selen kabayer
Selen kabayer - 3 hafta Önce

Tablet olmadığı için canlı derse katılamıyoruz