Uzman Erbaş Alımlarında Yaş Şartı "Bekçi Alımları Gibi" 31 Olmalı!

Uzman Erbaş başvurularında adayların işin olsa ekibinden talep ettiği bir çağrıyı yetkililere duyurmak istiyoruz. Adaylar uzman erbaşlık başvurularında yaş şartının bekçilik alımlarında istenildiği gibi 31 olmasını istemekteler. İşte gelişmeler.

Uzman Erbaş Alımlarında Yaş Şartı "Bekçi Alımları Gibi" 31 Olmalı!

Uzman Erbaşlık alımlarında yaş şartı kaç olmalı?

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde Kara Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına Uzman Erbaş alımları yapılmakta. Bilindiği gibi başvuru şartlarında İlköğretim mezunu olmak ve yaş şartında ise 18 yaşını tamamlamış olmak ile birlikte 25 yaşını bitirmemiş adaylar başvuru yapabilmekteler. Tarih olarak 01 Ocak 1993 tarihi ile 31 Aralık 1998 tarihleri arasında doğanlar bu alımlarda başvuru yapabilmekteler.

YAŞ ŞARTI ESNETİLİR Mİ?

Adaylar uzman erbaş alımlarında yaş şartının esnetilmesini talep etmekteler. Bekçi alımlarında olduğu gibi Uzman Erbaş alımlarında yaş şartı daha fazla adayın başvuru imkanını sağlayabilecektir. Bilindiği gibi Bekçi alımlarında yaş şartında 31 yaşından gün almamış olması istenilmekte. Önceki yapılan bekçi alımlarında 02 Temmuz 2000 tarihi ile 02 Temmuz 1988 tarihleri arasında doğmuş olanlar bekçilik sınavına başvuru yapabildiler. Uzman erbaş alımlarında yaş şartından dolayı başvuru yapamadığını belirten ve İşin Olsa'ya yorum ya da mesaj yolu ile ulaşan adayların sayısı artmakta.

Yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 10:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selçuk
Selçuk - 2 yıl Önce

Admin 31 değilde 35 ye dile getirirseniz seviniriz yüzbinlerce genç yaş mağduru 35 olsun sesimizi duyurun

Zyrek
Zyrek - 2 yıl Önce

Yaş şartı 35 e kadar yukseltilmeli bence vatanına hizmet etmek isteyenlerin bu tarz şartlarla kısıtlanması çok saçma

Olcay topal
Olcay topal - 2 yıl Önce

Emeklilikte 60 yaş isteniyor devlet kendi bünyesinde yaş şartı ariyorsa özel sektör belli yaştan sonra

Olcay topal
Olcay topal - 2 yıl Önce

Emeklilik teşekkürler 60 yaş isteniyor

Ali Hoca
Ali Hoca - 2 yıl Önce

Sayin admin bu konuya hic deginmiyorsunuz.Polislik,zabita vs.alimlarda erkek boyu 1.65 olsun.2 cm le hayatimiz değişir

Erhan tuncil
Erhan tuncil - 2 yıl Önce

Selam aleykum sayın bakanım uzman erbaş alımında yaş 30 olmalı çok mağdur gönüllü genç var ve bende onlardan biriyim ocak itibariyle yaşım bitiyor 1991 doğumluyum lütfen bu işe bir el atın saygılarımla

Veysel
Veysel - 2 yıl Önce

Yas şartı 31 den gün almis değilde 31 i doldurmamış olması gerekiyor cunki 30 yaşındaki biri 31 den gün almis oluyor arkadaşlar bunu değerlendirip öyle yazalim yasi doldurmamış olması gerekiyor sistem yanlis

Savaş sencer
Savaş sencer - 2 yıl Önce

Uzmanlık yaş 28 29 olsunnn