TSK Subay, Astsubay ve Uzman Çavuş Mesleği Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapmakta olan ve önemli görevler üstlenen askeri personel kadrolarından uzman çavuş, astsubay, subay nasıl olunur? maaşları ne kadar? işte detaylar..

TSK Subay, Astsubay ve Uzman Çavuş Mesleği Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri emrinde görev yapmakta olan askeri personel kadrolarından uzman çavuş, subay, astsubay kadrolarına her yıl bir çok alım yapılmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ön başvurular, fiziki kontroller, sağlık muayenelerinin ve sınavların ardından yapılan eğitimler ile bir çok aday görevine başlamaktadır. Subay, Astsubay ve Uzman çavuş kadrolarında görev yapmak isteyen adaylar bu mesleğe girişlerin nasıl yapıldığını, ne kadar maaş aldıkları gibi soruları sormaktalar.

SUBAY, ASTUBAY, UZMAN ÇAVUŞ 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan subay kadrolarındaki personellerin, yeni göreve başlayan, evli olmayan ve çocuğu olmayanlar için 4 Bin 500 Tl civarına maaş almaktalar. Görev nedeniyle yapılan ek ödemeler ve tazminatlar da bunabilmektedir. Uzman çavuş askeri personellerinin aldıkları maaş haklarında ise en az 3 Bin 500 Tl’den 4 Bin Tl arasında değişmektedir.

Askeri personel kadrolarından subay, astsubay ve uzman çavuş olabilmek için MSB personel temini daire başkanlığı tarafından Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlıklarına yapılan alımlar için başvuru yapılması gerekmektedir. Her yıl on binlerce askeri personel alımında başvuru şartlarını yaşayan adaylar başvurularını yapmakta. İşin olsa okuyucularına askeri personel alımlarını aktarmaktayız. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Mobil uygulama

İŞİN OLSAS

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER