Orman Mühendislerine Yeni İş İmkanı Tanındı

Orman Mühendislerilerinin iş bulma olanaklarının artması ve yığılmaların önüne geçilmesi için yeni iş imkanı sunuldu.

Orman Mühendislerine Yeni İş İmkanı Tanındı
Her sene yüzlerce genç Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmaktadır. Geçtiğimiz senelerden de binlerce mezun olduğu için söz konusu kadroda yığılmalar oluşmaya başlandı. Orman Genel Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesine her sene alım yapıyor olsa da yeterli sayı kadar kadro açamamaktadır.Bu yüzden Orman Mühendislerinin iş imkanı oldukça kötü gibi görünmektedir. Devlet kurumlarına yerleşemeyen adaylar özel sektöre yönelmektedir fakat söz konusu adaylara özel sektörde de pek fazla iş imkanı sunulmamış vaziyettedir. Peki Orman Mühendisleri ne yapacak? Bu sorunun yanıtı için resmi bir açıklama geldi ve mühendislere yeni bir iş kapısı doğdu.

Yeni İş İmkanı Oluşturuldu

Orman Mühendisliği bölümünden mezun olan adaylar artık mühendis kadrosunun dışında da farklı pozisyonlarda istihdam edebilecek. Söz konusu yapılan açıklama ile artık ilgili bölümden mezun olan adaylar fümigasyon operatörlüğü ile fümigasyon operatör yardımcılığı pozisyonlarında da istihdam şansı yakalayacak. Peki yeni açılan bu iş kapılarında Orman Mühendisleri ne yapacak? zararlı organizmaları imha etmek amacıyla, belirli sıcaklıktaki kapalı bir ortama, gaz halinde etki eden bir fümigantı belirli miktarda verme ve belirli bir süre ortamda tutma işlemi için görevlendirilen fümigasyon operatörlüğü ile fümigasyon operatör yardımcılığı yapacak. Söz konusu kadroya eskiden sadece ziraat mühendisleri başvurabilmekteydi ancak artık orman mühendisleri de bu kadroya başvuru yapabilecek

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE