Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memurlarının Uzman Olabilmelerinin Önü Açılacak!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı birimlerde görev yapan sivil memurların görevde yükselme ve uzman personel olma önünü açacak yasal düzenleme yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memurlarının Uzman Olabilmelerinin Önü Açılacak!

Kamu kurumlarında çalışan memurların görevde yükselme ve bulunduğu kadrodan daha üst kadrolara geçiş yapabilmeleri için her kurum kendi yasal mevzuatı hükümlerine göre yapılmakta.

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan kurumlarda bir çok kadroda sivil personeller görev yapmaktalar. Buna göre sivil memurların görevde yükselmeleri ile uzman yardımcısı, uzman olmasının gerektiği bazı başvuru şartları belli oldu.

Geçtiğimiz gün Sabah gazetesinde yer alan bir habere göre personellerin mevcut olarak görev yaptığı görevde en az 3 yıl görev yapmış olmaları gerekli olacak. Başvuru yapan adaylara yönelik olarak yazılı sınav yapılacak. Kariyer meslek gurubunda görev yapmak isteyen personellerin yapılacak olan sözlü sınavdan başarılı olması gerekli olacak. 

Yapılan düzenlemeler resmi gazete yayımlanmasının ardından MSB sivil memurları kariyer meslek gurubu görevlerinde bulunmak için GYS sınavına katılabilecekler.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 15:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
atakan
atakan - 3 yıl Önce

o zaman uzman çavuşluktan geçti zannederler

SIRADAKİ HABER