Kamu ve Özel Sektörde Çalışan Hemşire Çalışma Saatleri

kamu ve özel sağlık kuruluşlarında görev yapan hemşireler ne kadar görev yaparlar, çalışma saatleri nasıldır? Hemşirelerin özlük ve maaş hakları bakımından çalışma saatlerini aktarıyoruz.

Kamu ve Özel Sektörde Çalışan Hemşire Çalışma Saatleri

Kamu ve özel sağlık kuruluşlarında görev yapan hemşireler, görev yaptıkları çalışma saatleri bakımından göreve yeni başalyacak olan ve meslek seçimi aşamasında bulunacak adaylar için merak konusu olmuştur. Buna göre sağlık birimlerinde görev yapan hemşireler ne kadar çalışırlar, Hemşire mesleğine ilişkin detaylar şöyle;

HEMŞİRE ÇALIŞMA SAATLERİ;

Yeni göreve başalaycak olan ve meslek hakkında bilgi edinmek isteyen hemşire adayları için Hemşirelik mesleği aslında dışarında bakılınca kolay görülebilen fakat doktorlar kadar kişiden kişiye göre değişebilir ama bence doktorlardan da daha zor olabilen bir meslektir. O yüzden hemşire olan kişiler hayatları boyunca vardiyalı ve acil durum olanaklı çalışma prensiplerine hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Mezun olan hemşireler çalışma saatlerine başlarken bir günün 8 saatinde de vardiyalı bir şekilde çalışmaktadır. Yani bir hemşire en fazla 8 saat çalışabildiği gibi nöbet günleri bu saat dilimine dahil olmamaktadır. Aktarılan çalışma saatleri hemşirelerin çalışmış olduğu kurumlara göre değişebilmektedir. Özel hastanelerde bu durumlar giderek değiştiği gibi kendi çalışma saatlerine uygun bir şekilde hemşireleri çalışabilmektediler.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:31
YORUM EKLE