JÖH Çalışma Koşulları ve Çalışma Alanları Neler?

Jandarma Özel Harekat olarak görev yapan görevlilerin çalışma koşulları nasıldır? JÖH çalışma alanları, çalışma alanları ve görevleri, özlük ve maş hakları haberimizde..

JÖH Çalışma Koşulları ve Çalışma Alanları Neler?

JÖH çalışma koşulları nasıldır?

İçişleri Bakanlığı Jandrma Genel Kommutanlığına bağlı olarak görev yapan JÖH birlrliklerine yeni perspnel alımları yapılmaya devam etmekte. Merak edenadaylar için çalışma koşullarını aktarıyoruz. JÖH çalışma koşulları sağlanmış olduğu alanlar ile birlikte Jandarma Komutanlığına bağlı çalışan asker memurlarıdır.

JÖH'ler hangi görevden emsuldurlar: Jandarma Genel Komutanlığı yapısında istihdam eden Jandarma Özel Harekat (JÖH) birlikleri iç güvenlikten mesuldur. Genel olarak iç güvenlikte asayiş jandarmalarının ve PÖH'lerin yetişmediği yerlerde görevlendirilmekte olup temel mesul bulunduğu bölgeler dağlardır. JÖH birlikleri günlerce dağlarda barınmakta ve sınırın sıfır noktalarında operasyonlar icra etmektedir. JÖH birliklerinin her ne kadar mesai saatleri olsa da genel olarak bu mesai saatlerine askeri personel adedi yetersiz olmasından çok çok uyulmaz ve JÖH birlikleri ani görevler amacıyla hazır bekletilerek saat kaç olursa olsun helikopter ya da zırhlı araçlarla hadise yerlerine intikal ettirilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş1453
Vatandaş1453 - 3 yıl Önce

Ankara ekim 19 sınavlar bitiyor hak edenler kazansın göreve başlasın 1 yıldır bekliyoruz doğu güneydoğu Suriye ırak bölge fark etmez jandarma afetmez herşey vatan için sözleşmeli er jöh

SIRADAKİ HABER