Hemşire atamaları nasıl Yapılır? KPSS Atama Puanları Kaçtır?

Kamuda hemşire olarak görev yapmak isteyen adaylar hangi bölümleri bitirmeleri gerekmektedir. Hemşire olarak atanmak isteyen adayların KPSS'den kaç puan almaları gerekmektedir. Nasıl hemşire olunur? Atamaları nasıl yapılır? İşte tüm merak edilen soruların cevapları.

Hemşire atamaları nasıl Yapılır? KPSS Atama Puanları Kaçtır?

Kamuda hemşire olarak atanmak isteyen adaylar için bu yazımızda hemlire personellerinin meslek öncesi aldıkları eğitimlerden, gerekli olan başvuru şartlarından merkezi Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartına detayları ayrıntılı olarak aktarmak istiyoruz. Kamuda hemşire olarak görev yapmak isteyen adaylar hangi bölümleri bitirmeleri gerekmektedir. Hemşire olarak atanmak isteyen adayların KPSS'den kaç puan almaları gerekmektedir?

HEMŞİRE MESLEĞİ;

Kamuya Hemşire personeli atamaları her yıl olduğu gibni Kamu Personeli Seçme Sınavından sonra alınan puanlar ve Sağlık Bakanlığı tarafından açılan kontenjanlar doğrultusunda yapımaktadır. KPSS sınavında iyi bir puan alan hemşire adayları daha iyi bir şekilde atama yapılabilmektdir. Diğer yandan normal bir hemşire adayının atamasının sağlanması için KPSS sınavından en düşük olarak 65 puan alması gerekmektedir. KPSS puanun ardından yapacağı tercih ile birlikte açılan kontenjanlar doğrultusunda atama işlemleri gerçekleştirilebilir. Bizler sizler için bu sene olan KPSS sınavı sonrası açıklanan kontenjan verilerinin sayılarını sizler için derledik.

KONTENJANLAR;

Lisans mezunu 5 bin 582 hemşire alımı, 947 ebe alımı, 58 diyetisyen alımı, 54 psikolog alımı, 43 fizyoterapist alımı, 42 sosyal çalışmacı, 40 biyolog alımı, 28 perfüzyonist alımı yapılacak.21 çocuk gelişimcisi alımı, 10 odyolog alımı, 10 sağlık fizikçisi alımı, 5 dil ve konuşma terapisti alımı, 5 iş ve uğraşı terapisti alımı gerçekleştirilecek.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 3 yıl Önce

İyi günler,“54 Psikolog alımı” nerede açıklandı acaba?

SIRADAKİ HABER