Emeklilere 2020 Promosyonunda Gözler Toplantıda!

Emeklilere yönelik 2020 promosyon ödemesi Şubat ayında yapılacağı belirtildi. Promosyonların en az 300 TL olacağı da açıklandı. İşte detaylar.

Emeklilere 2020 Promosyonunda Gözler Toplantıda!

Emeklilere 2017 yılından itibaren ödenen promosyonlara ilişkin taahhütler geçtiğimiz yıl sonunda bitmiş olmakla birlikte binlerce emekli 2020 yılında yeni taahhüt ile yeni tutarda olan promosyon ödemesi alacak. 2020 promosyon ödemesine ilişkin tarih ise Bankalar Birliği ve SGK’nın şubat ayında gerçekleştireceği toplantıda belli olacak.

En Az 300 TL Ödeme

2017 yılında banklar ile gerçekleştirilen protokolde emeklilere üç yıllığına, bin TL alanlara 300, bin ile 2 bin lira arasında aylık alanlara 375, 2 bin lira üzeri aylık alanlara ise 450 lira olarak uygulanan banka promosyonda birçok emeklinin sözleşme süresi sona eriyor.13 milyon emekliyi ilgilendiren promosyon görüşmeleri Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye Bankalar Birliği arasında önümüzdeki ay yapılacak.

Şubat Ayında Açıklanacak

İlgili promosyon ödemelerine ilişkin SGK ile Türkiye Bankalar Birliği, emeklilerin aylıkları karşılığında bankalardan aldığı yeni promosyon miktarlarını şubat ayında belirleyecek olup iki kurum arasında2017’de imzalanan protokolle ilk defa toplu olarak başlatılan emeklilere banka promosyonu ödemesi de 3 yıl önce gerçekleşmişti

Kimler Yararlanacak?

İlgili banka promosyonlarından tüm emekliler yararlanabilmektedir. Bu noktada maaşlarını özel ya da kamu bankalarına taşıyan emeklilere bu promosyonlar sunulmaktadır. Özellikle maaşların kendi kurumlarına taşınmasını isteyen bankalar 1000 TL’ye kadar çıkan promosyon veya diğer banka işlemlerinde avantajlı fırsatlar sunabilmektedir. 2020 yılı itibari ile yapılacak olan yeni sözleşmeler ile bu rakamlarda artış olması muhtemel.

YORUM EKLE