CTE İdare Memuru Nedir? Görevi ve Maaşı Ne Kadar?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı personel kadrolarından idare memuru ne işi yapar? Maaşları ne kadar? İdare memuru nedir? İşte detaylar.

CTE İdare Memuru Nedir? Görevi ve Maaşı Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı ceza infaz kurumlarında görevlendirilmek üzere istihdam edilen İdare Memuru nedir? Bilindiği gibi ceza evlerinde genel idari hizmetler sınıfında pek çok farklı kadroda personel görevlendiriliyor. Bu kadrolardan sıkça duyulan infaz ve koruma memuru iken bugün resmi gazetede açıklanan ilan sonrası idare memuru görevleri ve maaşları merak edilmeye başlandı. Resmi gazetede açıklanan personel alım duyurusunda 300 kişi alınacağı belirtildi. Bu kadrodaki alınacak kişilerden KPSS 70 ve üzeri puan almaları 18 ile 35 yaş aralığında olmaları gibi başvuru şartları aranıyor. Diğer yandan başvuru yapacak adaylar için görevleri şu şekilde;

İDARE MEMURU NE İŞİ YAPAR?

Ceza evlerinin yönetim kadrosunda bulunan personel kadrolarından bir tanesidir. Resmi gazetede açıklanan ilanda da açıklandığı kadarıyla kurum müdürlüğüne geçiş yapabilmekteler. 3 yıl idare memuru kadrosunda görev yapmaları başvuru şartları için yeterli olabilecektir. Görev bakımından istihdam edildiği taşra biriminde müdürün verdiği görevleri yaparak kurum 2. müdürlerinden sonra kurum idaresinden sorumludurlar. İdare memuru maaşları ne kadar?

MAAŞ HAKLARI;

Yeni göreve başlamış 9/1 derecesinde dört yıllık lisans mezunu, bekar ve çocuğu olmayan idare memuru net maaşı 3.647 Tl'dir. 4/1 derecesindeki evli ve iki çocuğu bulunan lisans mezunu idare memurunun maaşı net 4.498 Tl olmaktadır. Maaşlarda 93 Tl bireysel emeklilik kesintiside dahildir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE