Ataması En Çok Olan Öğretmenlik Branşları hangileri?

Öğrenimlerine öğretmenlik alanlarında devam etmek isteyen fakat hangi öğretmenlik bölümünde okuyacağını araştırmakta olan adaylara yönelik olarak bu yazımızda en çok ataması yapılan öğretmenlik alanları aktarmak istiyoruz.

Ataması En Çok Olan Öğretmenlik Branşları hangileri?

Üniversitelerin öğretmenlik bölümlerinden en çok ataması yapılan branşlar hangiler?

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl on binlerce öğretmen ataması yapmakta. MEB atamalarında kontenjanlar öğretmen ihtiyaçlarına göre belirlenmekte. Üniversite okuyacak olan adayların hangi öğretmenlik mezunlarından ataması daha çok olduğunu merakla sormaktalar. Üniversite tercihlerinde öğretmenlik mesleği en çok tercih edilen bölümlerin başında gelmektedir. Diğer yandan öğretmenlik okumadığı halde Üniversitelerden formasyon sertifikası alarak öğretmenlik atamalarında yer edinmek isteyen adayların da her yıl artış göstermesinden dolayı öğretmenlik mesleğinde atanmak yıl geçtikçe zor hale gelmekte. Bunun için adaylara yön göstermesi açısından önceki atamalarda yapılan kontenjanları açıklamak istiyoruz.

EN ÇOK ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMENLİK BRANŞLARI;

En çok atama Sınıf öğretmenliğinde oldu. 3,570 kişi ile ilk sırada yer alan sınıf öğretmenliğini 2 Bin 193 atama ile İngilizce öğretmenliği takip etmekte. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak 2 Bin 143 atama yapıldı ve İlköğretim Matematik Öğretmeni olarak 1.835 kişinin ataması gerçekleşti.

Diğer atamalardaki sayı ise şöyle;

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER