Adalet Bakanlığı Farklı Şehirlerde 89 Noter Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı farklı şehirlerde olmak üzere birinci sınıf ikinci sınıf ve üçüncü sınıf özelliklerde 89 noter alımı yapacak. Buna göre başvurular nasıl yapılacak? Başvuru tarihleri ve diğer detaylar haberimizde..

Adalet Bakanlığı Farklı Şehirlerde 89 Noter Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı münhal olan noterlik kadrolarına alımlar yapacak. Resmi gazetenin 29 Aralık sayısında açıklanan karara göre 1512 sayılı noterlik kanununda belirtilen şartlara sahip olan adayların birinci sınıf, ikinci sınıf ve üçüncü sınıf noterliklerine atamalar gerçekleştirilecek. Başvurular şu şekilde yapılabilecek.

NOTERLİK BAŞVURULARI;

Adayların 29 Aralık tarihinden itibaren bir ay içerisinde vatandas.uyap.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza yada elektronik imza ile giriş yapmaları ve ardından başvurularını tamamlamaları gerekli olacaktır. Başvuru yapacak olan adayların noterlik mesleğine kabul işlemleri için gerekli olan şartları taşımaları gerekli olacak. Bunlardan bir tanesi noterlik stajlarını tamamlamak ve noterlik belgesine sahip olmaktadır.

Birinci sınıf noterlik ilanında 28 farklı münhal noterlik bulunuyor. Adana, Ankara, Bakırköy, Denizli, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kadıköy, Konya, Sincan, Üsküdar, Zeytinburnu gibi noterliklerin tam listesi şu şekilde;

İkinci sınıf 24 münhal noterlik alımında adayların başvuru yapabileceği illerde Adıyaman, Afyonkarahisar, Batman, Bodrum, Elmalı, Gölcük, Tokat, Tekirdağ, Tokat, Van, Niğde, Gölcük, Batman gibi iller yer alıyor.

Üçüncü sınıf noterlik ilanlarında ise 37 farklı noter alımı gerçekleşecek. İl ve ilçelerde başvuru yapılabilecek alımlar ise şu şekilde;

İlan detayları

YORUM EKLE