THY Bünyesine KPSS Şartsız İkinci Pilot Alımı Gerçekleşecek

Türk Hava Yolları resmi İnternet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanına göre THY bünyesine ikinci pilot alımı gerçekleşeceği açıklandı. Yayımlanan personel alım duyurusuna göre pilot alımlarının Haziran ayı bitmeden gerçekleşeceği açıklandı. Detaylar haberimizde..

THY Bünyesine KPSS Şartsız İkinci Pilot Alımı Gerçekleşecek

THY tarafından gerçekleşecek olan personel alımı duyursunun açıklmaasına göre 2 bin 78 kabin memuru ve 2 bin 473 de pilot olmak pek çok sayıda personel alımının gerçekleceği açıklandı. Açıklanan personel alımlarıyla ilgili olarak adayların hem eğitimleri başarıyla geçmesi hem de belirlenen ekstra alım şartlarını karşılıyor olması gerekmektedir denildi. THY bünyesine belirlenen kontenjanlar ile yapılacak olan alımlarda adayların maaşlarının ise çok dolgun olacağı özellikle her geçen sene artan pilot maaşlarının en az 8 bin lira üzerinden başlayacağı açıklandı. 

Başvuru Şartları

THY bünyesinde pilot olabilmek amaçlı yapılacak olan başvurularda adayların dikkat etmesi gereken başvuru şartları şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, en az ön lisans mezunu olmak, 35 yaşından büyük olmamak, boy uzunluğunun 157 cm'den kısa, 195 cm'den de uzun olmaması ve beden kitle endeskinin 20-30 cm aralığından olması, askerliğini yapmış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş olması, adli sicil kaydının temiz olması, sağlık durumunun elverişli olması ve ingilizce seviyesinin çok iyi olması" adaylardan istenilen başvuru şartlarındandır. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 23:48
YORUM EKLE