Şanlıurfa’da TYP Kuraları Stadyumda Çekildi

Yapılan başvuruyla Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 9 ay süreli çalışmak şartıyla işçi ilanı yayınlanmıştı. İŞKUR tarafından yayınlanan ilana göre tam olarak 44000 kişi başvuru yaptı.

Şanlıurfa’da TYP Kuraları Stadyumda Çekildi

Şanlıurfa'da TYP kuraları yoğun başvuru nedeniyle stadyumda çekildi. Toplum yararına program kapsamında 44000 kişi başvuru yapmıştı. Sayının beklenenden çok daha fazla olması nedeniyle kurallar stadyumda çekildi.

Yapılan başvuruyla Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 9 ay süreli çalışmak şartıyla işçi ilanı yayınlanmıştı. İŞKUR tarafından yayınlanan ilana göre tam olarak 44000 kişi başvuru yaptı. 9 aylık iş istihdamı olması nedeniyle ve aşırı derecede başvuru gelmesi nedeniyle kura çekimi stadyumda yapıldı kura sonucunda ismi belirlenen kişilerin adları mikrofon ile okundu.

44 BİN KİŞİ TRİBÜNDEN İZLEDİ

44000 kişi tribünlerden heyecanla kuralların çekilmesini izledi. Asil ve yedek adaylar kura sonucunda belirlenmiş oldu kura sonucunda adı okunmayan adaylar ise stadyumdan üzgün bir şekilde ayrıldılar. Toplum Yararına Program kapsamında işsiz kalanların topluma tekrardan entegrasyon edilmesi kapsamında böyle bir iş istihdamı yaratılmıştır. Geçici olarak işe alınma olsa da rekor başvuru herkesi şaşırtmıştı.

İŞKUR ÜZERİNDEN BAŞVURU

İŞKUR kapsamında adayların işe girebilmeleri için İŞKUR'a kayıtlı olmaları gerekiyor.

 İŞKUR kayıtları internet siteleri üzerinden yapılıyor ya da İşkur İl müdürlüklerine giderek kişisel olarak kayıtlarınızı yapabilirsiniz. İŞKUR üzerinden işe girmek geçici ya da kalıcı olarak toplum yararına program kapsamında işlere başvuru yapabilmek için İŞKUR'a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Toplum yararı kapsamında yapılan tüm alımlar İŞKUR üzerinden gerçekleşmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysi kaya
Veysi kaya - 2 yıl Önce

halen de oy veriyorsunuz... iş yok iş

İbrahim Engin Buluç
İbrahim Engin Buluç - 2 yıl Önce

Şu memleketin haline bak