Sağlık Bakanlığı 25 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık personelleri ile ilgili diğer alanlarda da alımların yapılacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı'na 2019 yılı sonuna kadar toplam 10 bin personel alınacağını söyleyen Fahrettin Koca 3500 kişinin alım süreci tamamladık. 2019 yılının sonuna kadar 6500 personel alımı yapacağız.

Sağlık Bakanlığı 25 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak

2019 yılı için Sağlık Bakanlığı bünyesinde 25 kamu personel alımı yapılacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamada 25 kamu personeli alımına ilişkin kadro dağılımının olacağını söyledi.

10 BİN PERSONEL NE ZAMAN ALINACAK?

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık personelleri ile ilgili diğer alanlarda da alımların yapılacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı'na 2019 yılı sonuna kadar toplam 10 bin personel alınacağını söyleyen Fahrettin Koca 3500 kişinin alım süreci tamamladık. 2019 yılının sonuna kadar 6500 personel alımı yapacağız. Acil Tıp Teknisyenleri veri analizi yapan işletmeler ambulans şoförleri ve yardımcı klinik elemanı gibi çok farklı personel alımları yapacağız.

Sağlık Bakanlığı'na söz konusu personel alımları ile ilgili başvuru şartları ve tarihi hakkında net bir açıklama yapılmadı. Konuya dair Sağlık Bakanlığı ya da başka bir kaynaktan gelişmeler geldiği sürece sitemiz üzerinden bilgilendirileceksiniz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca binlerce adayın merakla beklemiş olduğu alımlar hakkında açıklamalarda bulundu. 2019 yılı sona ermeden 6500 personelin kesin olarak da işi alınacağını söyledi.

2019’DA ALIMLAR DEVAM EDECEK

"Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anne
Anne - 2 yıl Önce

ATT Lee lütfen öncelik yeter

Anne
Anne - 2 yıl Önce

Hemşire yardımcısı diyonuz sizde haklısınız ama bizim ATT Lee 3 yıl oldu mezun oldular bekliyorlar nolcak

ANNE
ANNE - 2 yıl Önce

HEMŞİRE YARDIMCILARI İLK MEZUNLARIN VERDİ.AMA KADRO YOK LÜTFEN BU İLK OLANLARIN HEPSİNİN ATAMASI YAPILSIN.ÇOK ZOR DURUMDA ÇOCUKLARIMIZ.

selda
selda - 2 yıl Önce

SAYIN BAKANIM HEMŞİRE YARDIMCILARINI UNUTMAYIN LÜTFEN.

Azra
Azra - 2 yıl Önce

Eski haberin yılını değiştirip veriyorsunuz objektif haberler yapın lütfen verdiğiniz haber 2018 e ait 6500 personel ise kurasi açıklanan işkur üzerinden yapılan alım

Anne
Anne - 2 yıl Önce

Hemşire yardımcısı diyonuz sizde haklısınız ama bizim ATT Lee 3 yıl oldu mezun oldular bekliyorlar nolcak

ÇALIŞAN ANNE
ÇALIŞAN ANNE - 2 yıl Önce

SAĞLIK BAKANLIĞI NE ZAMAN ALIM YAPACAK KPSS İLE

Mahmut 47
Mahmut 47 - 2 yıl Önce

Temizlik isci girmek.istoyorum