PTT KPSS Şartsız 1623 Postacı Alıyor!

Geçtiğimiz günlerde 5 bin personel alacağını duyuran PTT ilanında ilan detayları kesinleşiyor. Yayınlanan ilanda KPSS şartı olmadan ve yazılı ve/veya sözlü mülakat ile 1623 postacı personel alınacağı ifade edildi. Detaylar haberimizde...

PTT KPSS Şartsız 1623 Postacı Alıyor!

Geçtiğimiz hafta 5 bin personel alacağını duyuran PTT ilan bekleyen adayların yüzünü güldürdü. Yapılan ilanda KPSS şartı olmadan personel alınacağı duyurulmuştu. PTT 'nin yayınladığı ilanda 5 bin personel alınacağı, bu sayının içerisinden 1623 kişinin postacı kadrosuna alınacağı belirtildi. Ancak postacı kadrosu için 2 farklı başlık yayınlandı. Bu duruma göre 1623 postacının 1000 tanesi dışarıdan kalanı yine firma içerisinde çalışanlardan yapılacak.

Başvuru Şartları Neler?

PTT tarafından yayınlanan ilana göre başvuru şartları şu şekilde;

GENEL ŞARTLAR
a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.
b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.
NOT: 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.
c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,
e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
f) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
g) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).
h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.
ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.
i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak.

Özel Şartlar ve Bölüm şartları gibi daha detaylı bilgi için;

//ik.ptt.gov.tr/2018-1-personel-alimi/ (adresi tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırınız)

veya buraya tıklayarak güncellenen ilan metnine ulaşabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

PTT tarafından yayınlanan ilana göre şartları taşıyan adaylar 14 Mayıs Pazartesi günü PTT internet sitesinden online olarak başvuruda bulunabilecekler. 
Ayrca adayların sınav ücreti olan 60 TL 'yi PTT'ye yatırmaları gerekmektedir.

(Ek-1): Pozisyonların Birimlere Göre Dağılımını Gösterir Listeye Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız.
(Ek-2): Yükseköğrenim Kurumlarının Alım Yapılacak Bölümlerini Gösterir Listeye Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız.
(Ek-3): Genel Yetenek ve Genel Kültür İle Mesleki Alan Konu Başlıklarını Gösterir Listeye Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 07:35

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taner
Taner - 2 yıl Önce

Yas sınırı konulması anayasaya aykırı 80 yaşındaki kişi milletvekili olabiliyor memur neden olmasın bir ülkede vatandaslara bazı imkanlar sunuluyorsa adil olunmali 40 yaşın üzerindekilerin de işe paraya ihtiyacı var çocuklu insanlar iş arıyor

Sinan omurca
Sinan omurca - 2 yıl Önce

Merhaba benim sorum açık kalp ameliyatı olmam sonucu askerlik yapamadım. Ama sağlığım yerinde çok şükür çalışır ve sağlam raporumda mevcut başvuru yaparsam alım yaparlar mı? Beni Teşekkürler.

şule
şule - 2 yıl Önce

hani 40 yaşına kadar memur olunabilecekti. KPSS sınav ücreti toplarken kandırıyorlar sonra yaş sınırı

Kaleli
Kaleli - 2 yıl Önce

Postacı alımına ön lisans mezunu istiyolar..bu nasıl bir egodur..siz böyle yaptıkça oy yerine başka bişey alırsınız

Çağlar taşdemir
Çağlar taşdemir - 1 yıl Önce

Meraba ortaokul mezunuyum 21 yaşındayım iş ilanlarina baktim bulamadım bana ne iş olursa olsun yardımcı olursanız sevinirim onerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ler..