Milli Savunma Bakanlığına Memur Alımları Sürüyor (MSB Alım Şartları Ve Tarihleri)

Milli Savunma Bakanlığı memur alımlarına devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığına MSB üzerinde ilan edilen duyuru ile 165 memur alımı yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığına Memur Alımları Sürüyor (MSB Alım Şartları Ve Tarihleri)

Milli Savunma Bakanlığı memur alımlarına devam ediyor. Bu yazımızda Milli Savunma Bakanlığı'na memur alımı şartları ve tarihleri hakkında size bilgiler vereceğiz. Milli Savunma Bakanlığına MSB üzerinde ilan edilen duyuru ile 165 memur alımı yapılacak.

 28 Aralık 2018 ile 15 Şubat 2019 tarihleri arasında başvurular kabul edilecek Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre alanın başvuruları https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden 28 Aralık 2018-15 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,  Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,  18 yaşını tamamlamış olmak,  Kamu haklarından mahrum bulunmamak,  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak, (4B kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç), Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.

SİLAHLI KUVVETLER UZMAN YARDIMCISI SINAVINA KATILMA ŞARTLARI

En az 4 yıllık lisans eğitimi Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme mezunu olmak.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 23:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Enes
Enes - 2 yıl Önce

82.06 hizmetli gelir mi

Berk
Berk @Enes - 2 yıl Önce

Yes kanka

Melih isdar
Melih isdar @Enes - 2 yıl Önce

Nasıl olacak

senra yurt
senra yurt @Enes - 2 yıl Önce

benimde 81 ama basvuru yapamiyorum okul ismi girmiyor

Ahmet bulut
Ahmet bulut - 2 yıl Önce

Beyler ben normal uzman çavuş başvurusu yapmam için nereye veya hangi siteye başvurmam lazim orta okul diplomam var lise yok

senra yurt
senra yurt - 2 yıl Önce

Msb hizmetli için basvuru yaparken , basvuru robotunda okul ismi açıköğretim lisesi çıkmıyor menuelde girilmiyor,başvuru yapamadım. İşin olsa ekibi bu konuyu bi dile getirseniz.

senra yurt
senra yurt @senra yurt - 2 yıl Önce

HALİL KURT Teşekkürler Allah razı olsun.

halil korkmaz
halil korkmaz @senra yurt - 2 yıl Önce

SENRA YURT.Bende aynı sorunu yaşıyordum MSB ile görüştüm bana çankaya ilçesindeki açıköğretim lisesini seçebilirsin sorun olmaz yanlız çağrıldığınız takdirde diplomanın aslını muhakkak getirin dediler.

Nurgül
Nurgül - 2 yıl Önce

Başvuru ekranı açılmıyor hata veriyor bilgisi olan var mı?

senra yurt
senra yurt - 2 yıl Önce

pardon HALİL KORKMAZ Sağol kardeş yardımcı oldun.

Mesut Mert Polat
Mesut Mert Polat - 2 yıl Önce

Şartlarda kpss şartı bulunmuyor , bununla ilgili bilgisi olan varmı Teşekkürler

ali can
ali can - 2 yıl Önce

merhaba ben de önlisans vhki'ye başvurmak istiyorum kpss p93 puanım var ama lisans tamamladığım için başvuramıyorum. bu konu hakkında bilgisi olan veya aynı durumu yaşayan var mı. bilgilendirirseniz çok memnun olurum.