Lise Mezunu Personel / Eleman Alım İlanları 2016

Lise ve dengi okullardan mezun olmuş binlerece adaya istidam fırsatı. Çok sayıda şirket personel ve eleman alımı gerçekleştirecek. İşte tüm detaylar.

Lise Mezunu Personel / Eleman Alım İlanları 2016
Ülkemizde yüz binlerce aday lise ve dengi okullardan mezun olduktan sonra iş aramaya başlamaktadır. Kamu Kurumlarına yerleşmek isteyen adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına girmektedir. Bu sınavdan puan alan adaylar kurum sınavlarına başvuru yapabildiği gibi merkezi atamalarda da elde ettiği puanalr ile başvuru yapmakta ve atanmaya çalışmaktadır. Fakat lise mezunlarına ayrılan kontenjan sayısı oldukça düşük olduğu için atamalar oldukça zordur ve bu yüzden lise mezunları genel olarak şahıs yani özel firmalarda iş aramaktadır.

Hangi Firmalar Personel Alıyor

Lise ve dengi okullarından mezun olan adaylar için iş ilanları her gün yayınlanmaya devam ediyor. Buna göre yüzlerce firma kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce lise mezunu personel eleman alımı yapmaktadır. Genel olarak;

Market, holding, şirket, inşaat firmaları, tekstil firmalar, fabrikalar, gıda firmaları, iletişim mağazaları, giyim mağazaları, eğitim merkezleri...

Yukarıda belirtilmiş olan bazı iş kolları başta olmak üzere çok sayıda iş kolu ve yüzlerce firma lise mezunu adaylara istihdam fırsatı vermektedir. Hangi firmaların işçi alımı yaptığını görmek, detay öğrenmek ve nitelikler hakkında bilgi sahibi olarak öz geçmiş formunuzu bu firmalara ileterek müracaat etmek istiyorsanız hemen aşağı da yer alan linki takip edebilirsiniz.

//www.yenibiris.com/lise-mezunu-is-ilanlari

YORUM EKLE