Lise mezunu 25 bin jandarma alınacak(JÖH, JOPER, JÖAK)

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu bir açıklamada Jandarma alımlarını 2021'e kadar profesyonel hale getireceklerini söyledi. 2016 dan bugüne kadar 42.174 jandarma alımı yaptıklarını toplam sayısının ise 195 bine ulaştığını söyledi

Lise mezunu 25 bin jandarma alınacak(JÖH, JOPER, JÖAK)

Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamada en az lise mezunu 25000 Jandarma alınacağını söyledi. 25000 jandarma alımı JÖH, JOPER, JÖAK branşlarına yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili tüm detayları haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu bir açıklamada Jandarma alımlarını 2021'e kadar profesyonel hale getireceklerini söyledi. 2016 dan bugüne kadar 42.174 jandarma alımı yaptıklarını toplam sayısının ise 195 bine ulaştığını söyledi. Ayrıca her yıl 25.000 Jandarma alımının yapılacağını ve bu branşın tamamen profesyonel olarak idare etti bileceğini söyledi.

JANDARMA ALIM ŞARTLARI NELER?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak erkek olmak en az lise ya da dengi okullardan mezun olmak 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. En az 164 santim boyunda olmak internet sitesinde yer alan kilo boy orantısına takılmamak gerekiyor.

Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için internette yayımlanan kılavuzdaki Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak, vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlker
İlker - 2 yıl Önce

Açıktan lise okuyorum başvuru yapabilirmiyin

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

lıse mezun alımlar olsun askerlık sartsız poh alımları olsun lıse mezunu olsunda hangı alım olursa olsun

Hasan koçak
Hasan koçak - 2 yıl Önce

Lojistik alımları da olsun başkanım

Zeynep polat
Zeynep polat - 2 yıl Önce

Neden bayan alımı yok sadece erkeklerin alımı oluyor

Kemalettin Zor
Kemalettin Zor - 2 yıl Önce

Yașı biraz daha esnetebilirmisiniz

Ercan edz
Ercan edz - 2 yıl Önce

Ne zamn ve nereye basvuracagiz

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

orta okul mezunu ve askerlik yapmış olma şartı olsun sözleşmeli erlerden 3 yılını doldurmuş tecrübeli personel alımı olsun.

Emre
Emre - 2 yıl Önce

Günler haftalar aylar geçti 100 günlük süreç denildi bitti açılmadı açılsın artık