KPSS İle Memur Alımları

Faaliyetlerine devam eden kamu kurum ve kuruluşları KPSS ile memur alımları yapmaya devam ediyor. Detaylar ve başvurular.

KPSS İle Memur Alımları
Ülkemizde yüzlerce kamu kurum ve kuruluşları yeni memur alımları yapmaya devam ediyor. Çok eski yıllarda kurumlar alım yapmak için kendi sınavlarını düzenlemekte ve adayları mülakatlara tabii tutmaktaydı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin Kamu Personeli Seçme Sınavını başlatması ile kurum sınavları kaldırıldı ve bu sınavdan alınan puanlar ile memur atamaları yapılmaya başlandı. Eğitimin gelişmesi ile öğrenci sayısı da milyonlara ulaştı ve kurumlar alacağı adayın en iyisi olmasını istedi. Bu durumdan dolayı pek çok kurum yine kendi sınavlarını yapmaya başladı. Sınava girebilmek için adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi ve buradan minimum puanı almış olması gerekmektedir.

Binlerce Memur Alımı Yapılıyor

Kurumlar yıl içerisinde boş pozisyonların doldurulması için ilanlar yayınlamakta ve adaylar sınavlara tabii tutmaktadır. Merkezi Atamalar aracılığı ile on binlerce memur alımı yapılmakta ve buradan kurum sınav düzenlemeden adayları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere işe başlatmaktadır.

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı - 1 Merkezi Atama ile on bin kişiye istihdam fırsatı sağlandı. 2016 Kasım ayında Merkezi Atama - 2'nin yapılması beklenmektedir. Bu atama ile yine on binlerce atamanın yapılması tahmin edilmektedir. Kamu'dan on binlerce memur görevden ihraç edildi. İhraç edilenlerin yerine açıktan atamalar yapılacak ve kurumlarda eksikliğin oluşması engellenecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökçen Gülten
Gökçen Gülten - 4 yıl Önce

Merhaba
Lise mezunuyum okula giden 3 çocuk sahibiyim daha önce guvelik görevleri yaptım ama artık masabasi iş istiyorum Teşekkür ederim 05414887465

sibel
sibel - 4 yıl Önce

Bu ilanlar hepsi boş arkadaşlar sadece presidor gereği yayinliyorlar alınacak kişilerin isimleri belli önceden

Emre
Emre - 4 yıl Önce

alımlar ne zaman olacak acaba 2014 kpss puaniylami olucak