İŞKUR TYP Kapsamında 4 Bin 200 Personel Alıyor!

Türkiye İş Kurumu resmi sitesinde Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 9 şehir için 4 bin 200 personel alımı yapılıyor. Başvuru şarları nedir? Kimler Başburabilir? Tüm detaylar haberimizde...

İŞKUR TYP Kapsamında 4 Bin 200 Personel Alıyor!

Son dönemlerde gelen olumlu haberlere bir yenisini daha ekliyoruz. İŞKUR üzerinden TYP kapsamında 4 bin 200 personel daha iş sahibi olabilecek.
Artık firmaların yanı sıra kurumlarda İŞKUR üzerinden personel alım ilanı yayınlıyorlar.

ALIMLAR HANGİ ŞEHİRLERİ KAPSIYOR?

Adayların merak ettikleri sorular arasında kurumların Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında alacakları 4 bin 200 personelin hangi şehirlerde olacağı yer alıyor.

İşinOlsa.com ekibi olarak sizler için araştırdık ve; Manisa, Uşak, İstanbul, Kırklareli, Kırıkkale, Kütahya, Gaziantep, Kilis ve Aksaray'ın olduğu bilgisine ulaştık.

Alımlarda dikkat edilmesi gereken nokta ise belirtilen şehirlerin sadece merkezinde değil özellikle farklı ilçelerinden alımlar da olabilir.

KADRO DAĞILIMI NE ŞEKİLDE?

Adayların aklındaki diğer soru ise hangi kadrolarda alımların yapılacağı. Manisa, Uşak, İstanbul, Kırklareli, Kırıkkale, Kütahya, Gaziantep, Kilis ve Aksaray için yapılacak personel alımında şimdilik belirlenen kadrolar ise;
Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Kamusal altyapının yenilenmesi.şeklinde.

BAŞVURULAR NASIL OLACAK? ŞARTLAR NELER?

Adayların en merak ettikleri ise başvuruların nasıl ve nereden yapılacağı. Alım için gereken şartların neler olduğu.
Araştırmalarımıza göre başvurular İŞKUR üzerinden bizzat yapılacak. Gereken şartları taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak.

- Edindiğimiz bilgilere göre bazı şartlar şu şekilde;
- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
- Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak,
- 18 yaşını tamamlamış olmak,
- Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak,
- Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç),
- TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

Bu şartları taşıyan adayların İŞKUR müdürlüklerine bizzat giderek başvurularını gerçekleştirebilir veya İŞKUR resmi internet sitesinde kayıtları varsa online olarak sisteme giriş yaparak başvuruda bulunabilirler.

İŞİNOLSA.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 07:34

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE