İŞKUR 2019 Yılı TYP Alımları Başladı

2019 yılı için TYP personel alımı kapsamında tam olarak 407 tane ilan bulunuyor. Bu ilanlar ile ilgili detayları haberimiz içeriğinde bulabilirsiniz.

İŞKUR 2019 Yılı TYP Alımları Başladı

İŞKUR toplum yararına programlar kapsamında 2019 yılı için personel alımlarına başladı. İŞKUR TYP başvuru sayfası ile 2019 yılı i̇şe başlama şartlarını öğrenebilirsiniz.

 2019 yılı için TYP personel alımı kapsamında tam olarak 407 tane ilan bulunuyor. Bu ilanlar ile ilgili detayları haberimiz içeriğinde bulabilirsiniz bu yazımızda TYP personel alımı başvuru şartlarını hazırladık. 

TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TYP başvuru şartları arasında Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, ayrıca 18 yaşını doldurmuş olmak emekli ve malul ayrı almıyor olmak öğrenci olmamak Açık Öğretim ya da açık lise öğrencileri başvuru yapabilirler. 

KİMLER TYP’DEN YARARLANAMAZ?

TYP’den yararlanamayanlar nasıl bir yol izlemesi gerektiğini de bu yazımızda bulabilirsiniz. İŞKUR tarafından düzenlenen kurs ya da programlardan yararlanmış olan işsizler 6 ay geçmeden TYP başvuru yapamazlar ancak girişimcilik eğitim programı ya da çalışanların mesleki eğitimden alanında olurlar ise başvuru yapmaları mümkün olacaktır.

Mazeretsiz bir şekilde TV den ayrılanlar son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmeden bir kez daha TYP başvuru yapamazlar devam etmiş olduğu bir TYP varsa mazeretli ya da mazeretsiz İlişkisi kesilen herkes bir daha TYP başvuru yapamaz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasar canli
Yasar canli - 2 yıl Önce

Acile is ariyoru bulamiyorum typ nezaman gelecek bilgi verirmisin