CTE, İKM Alımları Başvuruları Kimler Nasıl Başvuru Yapacak?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE için yeni İnfaz ve Koruma Memuru alımı yapacak. Alımların Bakan talimatı ile kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.

CTE, İKM Alımları Başvuruları Kimler Nasıl Başvuru Yapacak?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE için yeni İnfaz ve Koruma Memuru İKM alımları yapacak. Bakanın talimatı ile ilanlar kısa süre içerisinde yayınlanmış olacak. Tüm detayları ve yayınlanan ilanlardan haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için toplam 16 bin 100 eleman alımı yapacak. 2018 yılının ikinci yarısında yapılacak olan alımlarda şartlar neler?

CTE İKM Personel Alımı Şartları

CTE İKM personel alımı şartları arasında T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturmasından başarılı bir şekilde geçmek.

Askerlik vazifesini yerine getirmek, askerlik çağına gelmiş askerlikten muaf, ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesi gereği Sağlık Bakanlığına bağlı Devlet hastanelerinden sağlık raporu almak.

En son olarak ise boy kilo orantısına sahip olmak belirlenen boy kilo kriterlerine uymak. Erkeklerde 170 cm kadınlarda 160 cm kısa olmamak. Boy ile kilosu arasında 13'ten fazla 17'den az olmama şartı da bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 21:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezar
Sezar - 2 yıl Önce

Nezaman baslar ki alimlar

Elif şen
Elif şen - 2 yıl Önce

Alımlar ne zaman gerçekleşiyor.

Isimsiz
Isimsiz - 2 yıl Önce

Nezaman basvuru

Bilal
Bilal - 2 yıl Önce

Sabırsızlıkla bekliyoruz bakanım bir an önce alım yapılacak yerler açıklanmasi temennimiz saygilar

Emrahyildiz
Emrahyildiz - 2 yıl Önce

Trabzon E tpi kapali ceza evinde askerlik yaptim biliyom az cok zor is ama sabir lazim tekrar bu pozusyonda calismak isterim boy 180 kilo85

hatice
hatice - 2 yıl Önce

katip alınmaması büyük haksızlık

Katip
Katip - 2 yıl Önce

Neden katip alımı.yok

hatice
hatice - 2 yıl Önce

neden sadece infaz koruma memuru , katiplik niye açılmıyor