Almanya’ya Yüksek Ücretle Vasıflı veya Vasıfsız İşçi Alınacak! Türkiye’den Başvurular Nasıl Yapılır?

2020 yılı başlarında Almanya işçi alımları başladı. Yüksek ücretle vasıflı ve vasıfsız işçi alımı yapılacaktır. Almanya işçi alımına Türkiye’den Başvurular Nasıl Yapılır? İşte detaylar.

Almanya’ya Yüksek Ücretle Vasıflı veya Vasıfsız İşçi Alınacak! Türkiye’den Başvurular Nasıl Yapılır?

Birçok vatandaş başta Almanya olmak üzere yabancı ülkelere nasıl Türk vatandaşı olarak gidip, çalışma izni almak veya işçi kapsamında istihdam edilmek yer almaktadır. Buna göre uzun yıllardır işçi gönderimi yapılan ülkelerden biri de Almanya olup özellikle vatandaşlar Almanya’da nasıl işçi olarak çalışacağını merak etmektedir. Bu noktada işçi alımını gerçekleştiren kurum tarafından yapılan açıklamada 2020 Almanya’ya işçi başvurularının güncellenmesi gerektiği ve yeni başvuruların açıldığı açıklandı.

OBM Almanya’ya İşçi Gönderimi

İlgili aracı kurum tarafında da başta İşçi, Mühendis, Hemşire, Hasta Bakıcı, Kamyon ve Tır Şoförü gibi kadrolarda alım yapılmakta olup adaylar alımlar ile ilgili detaylı bilgiyi ve ilanları kurumun resmi sitesi üzerinden ulaşabilmektedir.

Konu ile ilgili olarak kurumun internet sitesinde yer alan açıklamada OBM İnsan Kaynakları Şirketi, 2020 yılında da Almanya’ya vasıflı ve vasıfsız işçi alımı gerçekleştirileceğini açıkladı.

Başvuru Şartları

İlgili başvurularda adaylardan ilgili alan göre diploma, deneyim ve Almanca bilme gibi farklı şartları sağlamaları istenebilmektedir.

Ne Kadar Maaş Ödeniyor? Kaç Saat Çalışılıyor?

OBM tarafından yapılan açıklamada Brüt maaşın 2500 Euro olduğu, günde 8 saat çalışıldığı ve sözleşme süresinin de 24 ay olduğu ifade edildi.

Bunun yanı sıra vize işlemleri için “OBM olarak işlemlerin hızlanması konusunda sizlere yardımcı oluyoruz ancak bu konudaki ücretler size aittir” açıklaması yapılırken A1-A2-B1 seviyesinde Almanca bilinmesi gerektiği açıklandı.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Almanya’da çalışmak isteyen adayların OBM web sitesi üzerinden ilgili alım formunu doldurmaları ve daha sonra talep edilen evrakların tercümesini yaptırarak firmaya iletilmesi istenmektedir.

Almanya’ya işçi gönderimi yapan kurumlardan biri olan OBM’nin internet sitesinde yer açıklamada işçi gönderimi için “20-45 yaş aralığında her Türk vatandaşı, sağlık engeli olmadığı sürece müracaat edebilir” açıklamasına yer verildi. Buna göre detaylı bilgi almak için ana sayfada yer alan formu doldurup kuruma ulaştırmak yeterli olacak.

Kurumun internet sitesine ve gönderi formuna ulaşmak için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nafiz toprak
Nafiz toprak - 2 yıl Önce

Baş vurular nerden dolduruluyor

Ali
Ali - 2 yıl Önce

OBM denen firma sağlam değil gibi gözüküyor.İşçiyi çalıştıracak isletme Almaya veya baka ülke gelir masrafları yapar işçiyi götürür.