Adalet Bakanlığı Duyurdu! 15 Bin Personel Alınacak!

Personel alım müjdelerine bir yenisi de Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den geldi. Bakanlığın Basın İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 24 alanda toplamda 15 bin personelin istihdam edileceğini duyurdu. 24 alanın içinde hangi kadrolar var? Detaylar haberimizde...

Adalet Bakanlığı Duyurdu! 15 Bin Personel Alınacak!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Bakanlığın Basın İşleri Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada 24 alanda 15 bin personel alınacağı ifade edildi. 24 alanda istihdam olunacak kadrolarda İnfaz Koruma Memurluğuda yer alıyor!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül sosyal medya hesabında yaptığı açıklama da çok kısa süre içerisinde 24 alanda 15 bin personelin alınacağını belirtti.

"Adalet Teşkilatımızı Güçlendireceğiz!"

Sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada "15 bin gencimizle adalet teşkilatımızı güçlendireceğiz. Tüm gençlerimize hayırlı olsun." şeklinde müjdeli haberi veren Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün ardından Bakanlığın Basın İşleri Genel Müdürlüğü de bu açıklamayı teyit edercesine 24 alanda 15 bin personel alınacağını belirtti.

Adalet Bakanlığı'nın basın sayfasında yer alan duyuruda ise;

"Buna göre; 2018 yılı içerisinde yaklaşık 15 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. İstihdamı sağlanacak personeller Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü taşra ve merkez teşkilatı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığında görevlendirilecek. Planlanan istihdam kapsamında infaz ve koruma memuru, zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, psikolog, sosyal çalışmacı, ceza infaz kurumu katibi, sağlık memuru, teknisyen, şoför, mühendis, mütercim gibi 24 farklı alanda alım gerçekleştirilecek."

şeklinde ifadelere yer verildi.

İnfaz Koruma Memuruda Alınacak!

Yayınlanan duyuruda da gördüğünüz üzere sayısı belli olmayan şekilde İnfaz Koruma Memuru da alınacağı belirtiliyor. Bu duyurunun ardından İKM olmak isteyen adaylar başvuru şartlarını şimdiden merak edip araştırmalara başladı. Peki başvuru şartları ne olacak? Kpss şartı olacak mı? Askerlik şartı istenecek mi? gibi soruların cevaplarını Bakanlık açıklar açıklamaz sitemizde sizlerle paylaşacağız.

Ancak geçtiğimiz dönemde alınan İKM için genel şartlar şu şekildeydi;

1- T.C vatandaşı olmak,

2- Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanması,

3- Yüz kızartıcı suçlara karışmamış olması,

4- Kamu haklarından mahrumiyeti olmaması,

5- KPSS 70 puan almış olması,

6- Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde belirtilen sağlık sorunlarının olmaması ve elverişli olması,

7- 1.70 cm den kısa boylu olmaması,

8- Sınav tarihi itibari ile 35 yaşını geçmiş olmaması,

9 - Lise ve dengi okul mezunu olması

Ancak yeni ilanda şartlar değişiklik gösterebilir.

Adayların Beklentisi Nedir?

İKM adayı kişilerin çoğu ilanın şartlarına takılıyor ve başvuramıyor. Peki adayların talebi nedir?

Adayların bir çoğu yaş şartının esnetilmesini bekliyor. Büyük çoğunluğu ise KPSS şartına takılıyor. Kpss şartının kaldırılması veya esnetilmesi başvuru şartlarının açıklanmasını bekleyen binlerce adayın yüzünü güldürecektir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 07:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
YUSUF
YUSUF - 2 yıl Önce

LÜTFEN KPPS ŞARTI KALKSIN VE BOY ŞARTIDA BİRAZ DÜŞSÜN

veli
veli - 2 yıl Önce

Gardiyanlık da sağlık şartı diğer çoğu alımda da oldugu gibi . gorevini yapmasina engel olabilecek akıl hastaliligi bulunmamak şeklinde degistirilmeli bence. Mite ajan mi aliyonuz ikm mi belli değil.

Yildirim
Yildirim - 2 yıl Önce

Yaş şartı insanlar önünde çok önemli bir engel.eger seçim uğruna bu tarzı alımları gèceklestirecekseniz sadece sınava notunun derecesine göre alım yapılmalı.ozel şartlar demek insanı hayvan misali seçmek demektir.tum kamu kurum ve kuruluşlarında özellikle yaş şartının kaldırılması seçim uğruna yapılan bu alımları daha artıracaktır. Seçimlerde de istenilen sonuçlar elde edilecektir.vesselam

yusuf
yusuf - 2 yıl Önce

Yaş Sınırının amacını anlamış degilşim açıktan alımlarda yandaşlara yaş sorulmuyor ama torpil ve yandaşlara yaramayacak bir durumsa yaş sınırı var adaletinizin ta....