5 Şehir İçin TYP Alımları Yapılıyor

TYP personel alımı ilanları Ocak ayının ilk haftasından itibaren 5 farklı şehirde yapılacak toplum yararına program kapsamında yapılacak olan alımlar ile ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

5 Şehir İçin TYP Alımları Yapılıyor

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre TYP personel alımı ilanları Ocak ayının ilk haftasından itibaren 5 farklı şehirde yapılacak toplum yararına program kapsamında yapılacak olan alımlar ile ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

 Türkiye İş Kurumu tarafından yayınlanan ilana göre toplum yararına personel kapsamında alınacak personeller ile ilgili bir güncelleme geldi. İŞKUR aracılığıyla Gaziantep Tunceli Osmaniye ve Hakkâri’de işçi alımları yapılacağı duyuruldu.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda ki toplum yararına program kapsamında personel alımları iki şekilde başvuru kabul edecek. İlk başvuru şekli şahsen başvuru olacak şekilde adaylar İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine giderek başvuruda bulunabilirler. 2. Yöntem ise internet ortamında başvuru yapılmasıdır. Hemen aşağıda toplum yararına program kapsamında nasıl başvuru yapabileceğimiz görebilirsiniz.

ONLİNE TYP BAŞVURUSU

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhan
Burhan - 2 yıl Önce

Taşöreni firmalar gitti sozde bu yeni bir tasoren typ bari kadroya alsalar herkezi ihtiyac bukadar varda calistirip cikariyorlar sonra

Cehepe
Cehepe - 2 yıl Önce

Adam gibi adam olun bu 18 29 yaş ne ayak onlar ölsün o zaman

Unal Sagiroglu
Unal Sagiroglu - 2 yıl Önce

Kilicdaroglun Allah razi olsun sayende askiri ucretimiz artti azda olsa idare eder Allah sizi basimizdan eksiketmsin akp sizin bir muhalefet lazizim sizden korkusuna durmadan para dagiyor amma parasi olana dagitiyor

Sedat surmelioglu
Sedat surmelioglu - 2 yıl Önce

5 şehir diyorsunuz yazilan 4 şehir var 5.cisi hangi şehir

İlke
İlke - 2 yıl Önce

Beşinci şehir yok acaba hayali şehir mi buda