2019 Bekçi Alım İlanı Yeni Bekçi Alımları Ne Zaman Yapılacak?

2019 yılında alımlar ile ilgili başvuru şartları da belli oldu.  Ancak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanan bildiriye göre eğitim durumu ile ilgili değişiklikler olacak.

2019 Bekçi Alım İlanı Yeni Bekçi Alımları Ne Zaman Yapılacak?

2019 yılında bekçi alımı yapılacağı söylenmişti. 2019 yılında alımlar ile ilgili başvuru şartları da belli oldu.  Ancak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanan bildiriye göre eğitim durumu ile ilgili değişiklikler olacak.

 Polis Akademisi her ne kadar ilköğretim ya da lise mezunu açıklaması yapsa da yasada isteğe bağlı olarak lisans ya da önlisans mezunları arasından bekçi alımı gerçekleştirebilir. Polis Akademisi ilanının resmi gazetede yayınlanan kısmına göre bazı önemli noktalar.

 Adaylarda Aranılan Şartlar

Çarşı ve mahalle bekçisi olacaklarda aşağıdaki niteliklerin bulunması şarttır: Türk vatandaşı olmak. İlkokulu bitirmiş olmak. Askerlik ödevini bitirmiş olmak. 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak.

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak. Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak. Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak. Memuriyete engel bir hali bulunmamak. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Alacaginizi aldiniz lisemevzunu ilkokul mevzunu bize geldimi onlisans. Haksizlik yapmayin adaletli olun lisemevzunu, ilkokul olsūnmu.zaten sorular ilkokul duzeyi .mantiga sigmaz. Adalet yoksa bizdede olmaz secimlerdede oy beklersiniz.

Ugur
Ugur - 2 yıl Önce

Hangisine inanalim bu dogrumu simdi

Ercan berk
Ercan berk - 2 yıl Önce

Baş vurular başlamışmiNe zaman Baş vurabiliriz

Mesut çalışkan
Mesut çalışkan @Ercan berk - 2 yıl Önce

Bekçi alım başvuru tarihi nezaman ve nereye

Mehmet ali
Mehmet ali - 2 yıl Önce

31 yasindaki adam ölsün o zaman demi

Gamze
Gamze - 2 yıl Önce

İlkokul mezunu alım oluyormu

Özcan
Özcan - 2 yıl Önce

Bekçi alımında yaş esnetilsin lütfen sayın bakanımıza rica olunur. en fazla 33 34 yaş olsun.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

kamu kuruluşlarına 35 yasa kadar alım var burda 30 da kalıo