İş Hayatında Bayanlara Pozitif Ayrımcılık Var

Dünya kadınlar günü! Bugün her ne kadar kadınların acısını dindirmek için aktivitelerin yapıldığı bir gün olsada yeterli değil. Bugün sayesinde bazı şeyleri hatırlıyor, yaad ediyoruz.
 
Kadınlar günü gerçekten bizlerin toplumsal yaşamda ne denli bir güce, kuvvete sahip olduğumuzun göstergesi. Bir kadın sayesinde başarılı oluyoruz, bir kadın sayesinde dünya'ya geliyoruz. Herşeyin hatırlanması için bir fırsat var!
Kadınlara şuanda iş hayatında pozitif bir ayrımcılık bulunuyor.
 
Kadınlar hiç riske girmeden veya birşeyleri düşünmeden istediği dalda, istediği meslekte herhangi bir işe girebilir. Erkekler ile kadınlar arasında iş hayatı üzerinde büyük bir ayrımcılık bulunuyor yani bu ayrımcılık kötü olarak değil pozitif olarak bir ayrımcılık bulunuyor. Kadınlar iş hayatında pozitif ayrımcılığa sahip oluyorken aynı zamanda kadınlara yönelik olarak negatif ayrımcılıklarda bulunuyor.
 
Bu yazımızın içerisinde kadınlara yönelik olarak işlenen suçlara ve pozitif ayrımcılığa bakış açısı olarak derleyip sizlere düzenledik. Kadınlar artık erkeklerden daha erken emekli oluyor! Ülkemizde kadınlar erkeklerden daha az gün çalışıyor ve daha az prim ödeyerek emekli olabiliyorlar. 1 Ekim 2008 sonrasında çıkan yasa ve kanunlara göre erkekler 60 yaşında emekli olabiliyorken kadınlar 58 yaşında emekli olabiliyor.
 
Bu durum ileride daha da değişecek yani kadınlar erkeklerden kat be kat daha az yaşlarda emekli olabilecek. İşte bunların hepsi pozitif ayrımcılık. Aynı zamanda kadınların sadece emeklilik konusunda değil doğum borçlanması, doğum izni bu gibi konularda da hakkı bulunuyor.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Berivan
Berivan - 3 yıl Önce

Mrb iş ihtiyacım var