Sermayesiz İş Yapmak

Sermayesiz İş Yapmak

Sermayesiz İş Yapmak

Sermayesiz İş Yapmak

İş kurmak için sermaye demek sadece para demek değildir. Fikir, bilgi ve daha bir çok şeyi sermaye olarak kullanabilirsiniz. Yapmak istediğiniz bir iş var ama param yok o zaman paranızın olmasını bekleyin veya işinizin dönüşümüne güveniyorsanız borç almanızda fayda var. Ama eğer işiniz kısa vadede size gelir sağlayacak bir iş değilse borç alarak sermaye yapmak bir hayli riskli olacaktır. Sermayesiz iş yapmak mümkün ama nasıl bir iş yapmayı istediğinize göre durum değişmektedir. Eğer aklınızda değişik bir iş fikri varsa bazı kurum ve kuruluşlardan yardım alabilirsiniz. Diyelim ki bir fikir üretin ve bu fikri projelendiren ve sunum halinde getirerek piyasa da aynısı var mı diye araştırın. Eğer sizin fikriniz özelse ve ayrıcalıklıysa hemen bu kurumlardan destek alabilir ve o işi kurabilirsiniz.

Hepimiz zaman zaman kendi işimizi kurmak kendi işimizin patronu olmak isteriz. Elbette sadece istemek yetmiyor bunun için kuracağımız işin ölçeğiyle orantılı şekilde sermaye de gerekiyor. Bir çok kişinin iş kurma isteği sermayesi olmadığı için iş kurma hayallerini başlamadan bitirir. İşte sermaye olmadan iş kurmanın kolay yolları; -İlk olarak işimizi kurarken azimle ve fazlasıyla kararlı olmak zorundayız. Kendimizi işimizle ilgili iyi bir yerde düşünmemiz gerekir. Sermayesiz bir işe başlıyorsak bize en çok gereken azim ve kararlılık olacaktır. -Hala çalışmakta iseniz kesinlikle o işi bırakmayın. Yeni kurduğunuz işi ya yarı zamanlı olarak idare edin, ya da bir yakınınıza emanet edin. Acele etmeyin işinizin gelişmesi için zaman tanıyın. Böylece oluşabilecek finansal sıkıntılardan da kurtulmuş olacaksınız. - Kendi yeteneklerinizi keşfedin. -Eğer işinizde yardıma ihtiyacınız varsa ve personel alacak durumunuz yoksa çevrenizden akrabalarınızdan işinizi büyütene kadar yardım isteyin. - En önemli noktalardan bir tanesi tabi ki reklam. Hangi sektörde iş yapıyorsanız yapın mutlaka reklam yapmayı eksik etmeyin. -Sermayeniz yoksa satabileceğiniz tek şey hizmettir. Sermayesiz ürün satmak ya da bir dükkan açmak neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı yeteneklerinizi ve potansiyelinizi tekrar gözden geçirin ve potansiyel müşterilerinize nasıl hizmet verebilirsiniz düşünün.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE