Karantina Kapsamında İnternetten Ek Gelir için Yapılabilecek İşler!

Korona salgını nedeni ile evden Online sistem ile çalışılabilecek ek iş fikirleri nelerdir ? Evden online şekilde nasıl çalışılabilir ? Haberin ayrıntılarını sizler için derledik.

Karantina Kapsamında İnternetten Ek Gelir için Yapılabilecek İşler!

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sebebi ile birçok kişi iş yerlerinden ayrılmak durumunda kalmış olmakla birlikte aynı zamanda bazı sektörlerde çalışan iş yerlerinin ise faaliyetleri askıya alındı. Bu çerçevede evde karantina sürecinde ise ek gelir elde etmek isteyenler için birtakım öneriler bulunuyor. Bu süreçte hem zaman geçirmek hem de para kazanmak ise mümkün. İşte birtakım öneriler.

İnternetten Yapılacak İşler

Sosyal medya üzerinden paylaşılan listeye göre internetten para kazanmak için bazı yöntemler bulunuyor. Bunlardan ilki Cash4Offers ve Moneymail gibi siteler aracılığı ile mail okuyarak para kazanmak, Aynı zamanda bu sitelerde video izleyerek ve oyun oynayarak da para kazanmak mümkün.

Bir diğer uygulama ise Yandex’inToloka uygulaması. Bu uygulama üzerinden kullanıcılar mobil uygulamalarda da yer alan sorulara cevap vererek, bazı konularda yardımcı olunarak dolar üzerinden para kazanmayı mümkün kılıyor. İlgili uygulamaya ilişkin detaylar için https://toloka.yandex.com.tr adresinden ulaşmak mümkündür.Aynı zamanda Apptrailers adresi eve uygulaması ile videoları indirerek kontrol etme görevi çerçevesinde 50 cent ile 1 dolar arasında bir ücret ödenmektedir.

Rehberlik, Fotoğrafçılık ve Online Ders

Günümüzün en kullanılan eğitim sitelerinden olan Udemy üzerinden uzman olduğunuz bir konu hakkında dersler vererek ücret elde etmeniz mümkün. Özellikle karantina sürecinde birçok kişi kendini geliştirmek için bu dersleri almakta olup siz de bu alanda uzmanı olduğunuz bir konuda ek gelir elde edebilirsiniz.

Fotoğrafçılık kapsamında ise istockphoto ya dashuttershoc gibi siteler üzerinden yayınlayarak fotoğraflarınızı satmanız mümkün. Grafik tasarım, yazılım, çeviri, video & animasyon, seslendirme, sanal asistanlık, danışmanlık gibi konulara ilgisi olanlar se Bionluk, Fiverr ve Frelancer gibi siteler üzerinden iş almak ve evden yaparak para kazanmak mümkün. Viator uygulaması ile de online rehberlik yaparak para kazanılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 13:35
YORUM EKLE