Başarılı Kadınlardan Yeni Mezunlara Kariyer Önerileri

Başarılı Kadınlardan Yeni Mezunlara Kariyer Önerileri

Başarılı Kadınlardan Yeni Mezunlara Kariyer Önerileri

Başarılı Kadınlardan Yeni Mezunlara Kariyer Önerileri

Yeni mezunlar her zaman nasıl bir kariyere sahip olmak istedikleri konusunda tereddüt yaşıyorlar. Bu konuda dünyanın en başarılı kadınları onlar için önerilerde bulunuyor. işte hepsi ünlü şirketlerin üst düzey çalışanlarından oluşan bu kadınların sizler için verdiği kariyer önerileri;

1- Starbucks yöneticisi Michelle Gass başarılı olmak için erken kalkmak gerektiğini söylüyor. Bu görüşe Avon’un üst yöneticilerinden Andrea Jung’da katılıyor. Bu başarılı kadınlara göre erken kalkmak iş hayatına büyük yarar sağlıyor.

2- Four Seasons otelleri CEO'su Katie Taylor görev paylaşımının önemini vurguluyor. Altınızda çalışanlarda olsa onlara görev vermeyi ihmal etmeyin. Kendinize fazla yüklenmeyin ki daha üretken olabilesiniz diyor.

3- Facebook COO'su Sheryl Sandberg referans edinmenin önemini vurguluyor. Kendisinin önemli biriyle toplantı yaptıktan sonra o kişiye mutlaka konu ile ilgili mail attığını belirten, Sheryl Sandberg böylece zamanı geldiğinde referans isteyebildiğini söylüyor.

4- Disney Media Networks şirketinin yönetim kurulundan Anne Sweeney meraklı olun diyor. Sürekli soru sorup öğrenmek büyük önem taşıyor.

5- QVC ticaret ve medya şirketinin CEO'su Claire Watts, dinlemeyi bilin diyor. Kendisi her hafta Perşembe günleri ofiste serbest zaman ilan ediyor.

6- Campbell şirketinin CEO'su Denise Morrison ise hedef koymanız gerektiğini belirtiyor. Kendisinin çocukluğundan beri belirlediği hedefleri bulunuyor.

7- KeyCorp CEO'su cesur olun diyor. Kendisi bankacılık sektöründeki kariyerinin ilk yıllarında şehirde bulunan bütün bankaları dolaşmış ve iş aramış. İlk çalıştığı bankaya işe alınmadan oradan gitmeyeceğini söylemiş ve 3 saat boyunca orada beklemiş.

8- Dünya Gıda Programı yönetim kurulundan Ertharin Cousin, iyi bir kariyer için hayır demeyi öğrenmeniz gerektiğini söylüyor. Onun için hayır demek zor ama gerekli.

9- Dünyanın en başarılı iş kadınları düşünülenin aksine genç yaşta değil kariyerlerinin 30. Yılında başarıyı elde etmişlerdir. Bu nedenle ilk yıllarınızda başarısızlıkla sonuçlanan denemelerinizde hemen pes etmeyin. Israrcı olun ve hedeflerinizden vazgeçmeyin. Zamanla en tepelere kadar yükselebilirsiniz bunu unutmadan yolunuza devam edin. Kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmak yerine yavalş yavaş çıkarak, emin adımlarla ilerleyin.

YORUM EKLE