PTT Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır!

Geçtiğimiz günlerde 5 bin personel alım ilanı yayımlayan PTT, sözlü ve yazılı mülakat ile KPSS şartsız bir çok alanda personel alıyor. Başvuru nasıl yapılacak? Ücret nereye yatırılacak? İşte tüm detaylar İşinOlsa.com farkı ve ayrıcalığı ile sizlerle....

PTT Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır!

KPSS şartsız 5 bin personel alacağını duyuran PTT için başvurular oldukça fazla. PTT gişelerinde uzun kuyruklar oluşturan adaylar sınav başvurusu heyecanı içerisinde. Zaman zaman başvuru sisteminin kilitlendiği, hata ekranı verdiğini ve hatta PTT'de işlem yapılan sistemde bile sistemsel problemler yaşandığı da gelen bilgiler arasında.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Adayların merak ettiği sorular arasında yer alan ilk soru ise başvuruların nasıl yapılacağı yer alıyor. İşinOlsa.com ekibi olarak tüm detayları ile adım adım anlatacağız.

Öncelikle PTT şubelerinden herhangi birisine giderek sınav başvurusunda bulunmak istediğinizi söylemeniz gerekmekte. Gişe memuru size bir form verecek ve doldurmanızı isteyecek. Adayların yoğun başvurusundan dolayı şubedeki diğer işlerin aksamaması için bazı şubeler örnek form doldurma şeklini gelen adaylar için müsait bir yere asarak adaylara yardımcı olmakta. Ancak biz sizler için bu örnek forma ulaştık ve nasıl doldurulacağını paylaşıyoruz.
Formu bu şekilde doldurup PTT memuruna teslim ettikten sonra PTT'nin 1840 nolu posta çeki hesabına 60 TL sınav ücretini ödemeniz gerekli.

Ücreti ödedikten sonra gişe memuru size ödeme yaptığınıza dair kağıt verecek. Eğer kağıdınızı aldıysanız artık yapmanız gereken internet üzerinden başvuracağınız bölümü seçmek.

Şimdi internet üzerinden
https://basvuru.ptt.gov.tr/Basvuru/  (tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırıp ilerleyiniz.)

adresine girip T.C kimlik numaranız, seri numaranız ve seri kodunuz ile güvenlik kodunu girerek, başvuru sayfasına girebilirsiniz.
Ardından başvuru için sizden istenen bilgilerinizi girip bölümünüzü seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. (sadece 1 bölümden başvuru yapabileceğinizi unutmayın.)

Başvurunuzun tamamlandığına dair ekranda yazı gördüyseniz ve sayfadaki başvurunuza dair biilgilerinizin doğruluğunu kontrol ettiyseniz sorun yok demektir. Başvurunuz hayırlı olsun.

İŞİNOLSA.COM - ÖZEL HABER - İZİNSİZ KULLANILAMAZ !

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 08:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdo
Erdo - 5 yıl Önce

Kolay gelsin

Kimlik bilgilerinizi doğru girin şeklinde bir uyarı alıyorum. Nasıl bir işlem yapmam gerekiyor? Bilgiler dogru

Meltem
Meltem - 5 yıl Önce

Yeni kimlik kartı ile başvuru yapıyorum ancak kimlik hatalı diye uyari veriyor seri no kismina 0 girdigim halde rica etsem bu sekilde hata alıp sonra kayıt yapabilen biri varsa bilgi verebilir mi

Ayşe
Ayşe @Meltem - 5 yıl Önce

Merhaba bende aynı durumdayım yarın da başvuru için son gün acaba siz yapabildiniz öi bana da yardım eder misiniz rica etsem.

ercan
ercan @Meltem - 5 yıl Önce

nasıl yaptınız açıklarmısınız aynı sorunu yaşıyorum

AHMET
AHMET - 5 yıl Önce

YENİ KİMLİĞİ OLAN ARKADAŞLAR,
KİMLİĞİNİZDEKİ SERİ NO BÖLÜMÜNDE YAZAN 9 KARAKTERİ,İNTERNET SAYFASINDAKİ "SERİ" KISMINA YAZIN.
ALTINDAKİ SERİ NO KISMINA 0 YAZIN DEVAM EDİN.

SORU
SORU @AHMET - 5 yıl Önce

9 DEĞİL 10 HANE VAR?

adsiz
adsiz - 5 yıl Önce

Heryere memur alacaginiza kitteki taseronlari ortadan kaldirinsana milleti Oyalamayin kitlere kadro.

Feridun Tenil
Feridun Tenil - 5 yıl Önce

Ben iki yıllık üniversite okuyorum bende başvuru yapabilir miyim okul bitmemiş daha

Ibrahım
Ibrahım - 5 yıl Önce

Atmden nasıl yatırılacak

Adsız
Adsız - 5 yıl Önce

Kimlik bilgilerinizi doğru girin uyarı alıyorum ne yapmalıyım

Ozlem
Ozlem - 5 yıl Önce

Geçici kimlik belgem var henuz yeni kimligim gelmedi seri ve seri no gecici belgemde yok o yuzden basvuru yapamiyprum nasil yapabilirim