Kamu Kurum ve Kuruluşları İçin TYP ile İşçi Alımları Yapılacak! Yeni İlanlara Başvurular Alınıyor

Kamu kurum ve kuruluşlarına, bakanlıklarına Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında işçi alımları yapılmaktadır. İşte TYP ile yapılan güncel işçi alımları ve detayları...

Kamu Kurum ve Kuruluşları İçin TYP ile İşçi Alımları Yapılacak! Yeni İlanlara Başvurular Alınıyor

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında işçi alımları geçtiğimiz aylarda müjdelenmiş ve binlerce kişinin geçici süreli de olsa kamuda işçi olarak görev alma imkanına sahip olacağı aktarılmıştı. Bu açıklamaların ardından bir miktar süre geçti ve bahsedildiği gibi TYP işçisi alım ilanları yayımlanmaya başladı. Toplum Yararına Program ile yapılacak işçi alımları kamuoyuna duyuruluyor, başvuruları İŞKUR üzerinden alınıyor. İşçi alımlarına başvuru yapacak adayların, bazı şartları taşıması da gerekiyor.

TYP İŞÇİ ALIMLARINA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TYP ilanlarına yapılacak başvurularda, başvuru yapacak vatandaşın herhangi bir işletmede çalışmıyor olması, emekli veya çalışan maaşı almıyor olması, sosyal yardım almıyor olması, açıköğretim fakülteleri dışında bir eğitim kurumunda örgün olarak eğitim görmüyor olmaları gerekmektedir. Başvurularda bazı ilanlarda 50 yaş sınırına kadar olan ilanlardan dahi bahsetmek mümkündür.

TYP İLANLARINA BAŞVURANLARIN GÖREVLERİ NELER?

TYP ilanına başvuru yapan kişiler, göreve başlamaları durumunda kamudaki farklı ihtiyaçların giderilmesi noktasında görev alıyorlar. Bu görev alanları; çevre temizliği, kamusal alt yapının yenilenmesi, ağaçlandırma, erozyon önleme çalışmaları, vadi ve dere ıslahı, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması gibi alanlarda görevlendirmeler yapılmaktadır. Bu programlarda en fazla 9 ay çalışılabilmektedir. Genellikle yayımlanan TYP ilanları 3 veya 6 aylık geçici süreli çalışmaları kapsamaktadır.

TYP İLE NERELERE ALIM YAPILIYOR? GÜNCEL İLANLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME

İl Tarım Müdürlükleri, İl Özel İdareleri, İl ve İlçe Müftülükleri, Sağlık Müdürlükleri, Üniversite Rektörlükleri, Belediye Başkanlıkları, İl Çalışma Müdürlükleri, Valilikler, Kaymakamlıklar için TYP ile işçi alım ilanları yayımlanmaktadır.

TYP İLANLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

TYP ilanlarına başvuru yapmak için iskur.gov.tr açık iş ilanları adresini ziyaret ettikten sonra üst tarafta yer alan TYP sorgulama bölümü üzerinden, güncel tüm TYP ilanlarına ulaşabilirsiniz. TYP ilanlarına erişim sağlamanın diğer bir yolu da eğer ilan numarasını biliyorsanız, TYP numarasını kullanarak sorgulama yapmaktır.

TÜM İŞÇİ VE PERSONEL ALIMLARINDAN ANINDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN UYGULAMALARIMIZI İNDİRMENİZ YETERLİ

İOS> TIKLAYIN

ANDROİD> TIKLAYIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
FUAT DURMUŞ
FUAT DURMUŞ - 10 ay Önce

TYP İŞE GİRMEK İSTİYORUM.ARTVİN