İŞKUR Üzerinden TYP Kapsamında 192 Personel Alımı Yapılacak

İŞKUR üzerinden, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 192 personel alımı gerçekleştirilecektir. TYP ilanına başvuru şartları ve diğer detaylarına haberimizden göz atabilirsiniz...

İŞKUR Üzerinden TYP Kapsamında 192 Personel Alımı Yapılacak

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımları yürütülüyor

Toplum Yararına Program nedir? Başvurular nasıl yapılır?

Kamu ve bağlı kuruluşlarının personel ihtiyaçlarının dönemsel olarak karşılanması amacıyla, geçici süreli görev alacak kişilere yönelik yayımlanan personel alım ilanları Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanmaktadır. Bu ilanlara başvuru yapan ve İŞKUR üzerinden alınan başvuruları olumlu değerlendirilen adaylar, 3 veya 6 ay süreyle kamu kurumları veya bağlı kuruluşlarında görevlendirilirler. Bu kişilerin maaşları ilgili klurumlar tarafından asgari ücret şeklinde ödenmektedir.

TYP ilanlarına kimler başvuru yapamaz?

TYP kapsamında yayımlanan ilanlara, aktif olarak bir iş yerinde çalışanlar, açık öğretim fakültesi dışında öğrenci olanlar, emekli maaşı ya da aylığı alanlar, dul veya yetim aylığı alıyor olanlar, herhangi bir sosyal yardım aylığı almıyor olanlar başvuru yapabilirler. Bunların dışında kişilerin, daha önce kendilerine teklif edilen 3 farklı işi geri çevirmemiş olmaları (typ işi) gerekmektedir.

İlanlara başvuru nasıl yapılır?

Bu ilanlara İŞKUR web adresi üzerinden TYP sorgulama bölümü üzerinden ulaşabilirsiniz.  Şuanda devlet hastanelerine çevre temizliği pozisyonu için Türkiye geneli typ personeli alımı yapılmaktadır. İlanlara başvurular yine İŞKUR üye profilleriyle, iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacağından, üye profilinizdeki bilgilerin güncel ve hatasız olduğundan emin olmanızı önermekteyiz. TYP sorgulama ekranında problem yaşamanız durumunda bizlerle Yorumlar kısmından iletişime geçebilirsiniz. Tüm memur personel alımları, TYP ilanları ve başvuru sonuçlarından ilk siz haberdar olmak isterseniz isinolsa.com mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 08:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Enre yıldız
Enre yıldız - 4 yıl Önce

Şu tarihten itibaren çalışıyorsun diyor bende ben işten ayrılalı 2 ay oldu ama böyle diyor

Hülya gürkan
Hülya gürkan - 4 yıl Önce

TYP ilanı açılmıyor

ELVEDA EFİLOĞLU
ELVEDA EFİLOĞLU - 4 yıl Önce

GÜNCELMİ HANGİ İLLER

Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

3 aydır TYP iş başvurusu yaptım işkurdan nedense aşçı yardımcısı olarak görev yok bitti bana gelince hayırlısı olsun inşâALLAH