İŞKUR Açıkladı! Dört Ayda 418 Bin 482 Kişi İşe Yerleşti! Kadın İstihdamında Artış

Türkiye İş Kurumu 2019 yılına ait Ocak ile Nisan ayı istatistiklerini açıkladı. Buna göre personel istihdamında önemli artış yaşanıyor. İş arayan vatandaşları iş bulmasını, personel arayan firmalarında eleman bulmasında önemli katkı sağlayan İŞKUR'un dört aylık istatistik verilerinde kadın istihdamında artış yaşandı.

İŞKUR Açıkladı! Dört Ayda 418 Bin 482 Kişi İşe Yerleşti! Kadın İstihdamında Artış

Ülkemizin önemli kurumlarından bir tanesi olan İŞKUR iş arayan vatandaşların umudu olmaya devam ediyor. Bilindiği gibi özel firmalara ve kamu kurumlarına yapılacak personel alımlarının büyük bir kısmı İŞKUR üzerinden ilan ediliyor. 10 Mayıs tarihi itibari ile farklı eğitim düzeylerinde 55 Bin civarında açık iş sayısı bulunuyor.  Diğer yandan İŞKUR 2019 yılı Ocak ile Nisan ayları arasındaki işe yerleşme oranlarını istatistikleri ile kamuoyuna açıkladı. İşçi, memur, personel istihdamında önemli artış yaşandığı görülmekte. Firmalar ile iş arayan vatandaşları bir araya getiren İŞKUR'un 2019 yılına ait dört aylık istatistik verilerinde kadın istihdamında önemli artış yaşandığı görülmekte.

KADIN PERSONEL ALIMLARINDA YÜZDE 21,7 ARTIŞ;

İŞKUR İş hayatında kadın personel alımlarının artmasında önemli katkılar sağlıyor. Buna göre Kadın işe yerleştirme oranlarında 2018 yılına oranla yüzde 21,7 artış oldu. Geçtiğimiz yıl Ocak ile Nisan aylarında 110 bin 423 kişi işe yerleşirken, 2019 yılında Ocak ile Nisan aylarında 134 bin 391 kişi işe yerleştirildi.

DÖRT AYDA 418 BİN İŞE KİŞİ YERLEŞTİ;

Ocak ile Nisan ayları arasında personel işe yerleştirme oranlarında da yüzde 25 artış yaşandı. Buna göre Önceki yılda 334 bin 389 kişi işe yerleştirildi. 2019 Ocak ile Nisan ayları arasında ise 418 bin 482 kişi istihdam edildi.

Genç işe yerleşme oranlarında da yüzde 24 artış oldu. Diğer yandan işbaşı eğitim programlarına katılım sağlayan vatandaşların sayısında yüzde 26'lık artış bulunuyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat atak
Murat atak - 4 yıl Önce

6 ay icin iskur gittik işitme engelliler icin is alim gormemisler ezik yaziklar olsun

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Typ altinda gecici ise aldiklarinizi ise yerlestirdik diye soyluyor ya dahada birsey demeye gerek yok