İş Arayanlar Dikkat! İŞKUR İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır? İşte Rehber

İŞKUR ilanlarını yayınladığımız isinolsa.com üzerinde birçok ziyaretçimiz tarafından işkur ilanlarına nasıl başvuru yapılır, işkur başvuru rehberi hazırlamamız gerektiği yönünde sorular ve öneriler almaktayız. İşte tam da bu noktada iş arayanlar için işkur ilanlarına nasıl başvuru yapılır, iş ilanlarına nasıl ulaşılır gibi konularda bir rehber hazırladık...

İş Arayanlar Dikkat! İŞKUR İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır? İşte Rehber

İŞKUR Türkiye genelinde binlerce personel alım ilanını duyurmaya devam ediyor. Yaptığımız haberlerde hem özel sektör hem de kamuya yapılacak olan bu personel alımlarından sıkça bahsediyoruz. Özellikle yoğun ilginin söz konusu olduğu memur alım ilanlarını da derleyerek sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda zaman zaman sizlerden gelen İŞKUR başvuru rehberine ihtiyaç olduğu yönünde bildirimler alıyor, zaman zaman da üye girişinin nasıl yapılacağını, İŞKUR kaydının nasıl yapılacağına dair sorularınızı görüntülüyoruz.

Tüm bu konular dahilinde, İŞKUR memur personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen ziyaretçilerimiz için adeta bir rehber hazırlamayı uygun gördük. Yayınladığımız bu haber dahilinde, İŞKUR ilanlarına başvuruların nasıl yapıldığını öğrenebilir, İŞKUR kaydı yaptırmak hakkında detaylı bilgilere ve süreçlere erişim sağlayabilirsiniz.

Bilindiği üzere İŞKUR ilanlarını görüntüleyebilmek için üye girişi yapılması gerekmiyor, ancak ilanlara başvuruda bulunmak için öncelikli olarak sisteme üye girişi yapılması gerekiyor. Bunun için adayların nasıl üye olacaklarına dair bilgilendirmelere geçelim.

İŞKUR kaydı nasıl yapılır?

İŞKUR, il ve ilçe müdürlüklerine giderek kaydınızı yaptırabilirsiniz. Burada sizden istenen eğitim düzeyinizi gösteren belgelerin yanı sıra, T.C kimlik fotokopiniz ve kimliğinizi de yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine müracaat ederek " İŞKUR kaydı yaptırmak istiyorum " ifadelerini kullanarak görevli personellerden yardım isteyebilir, ilgili başvuru bürolarına yönlendirilebilirsiniz. Ek olarak İŞKUR kaydı yapmak için web adresini de ziyaret edebilir, buradan online olarak kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR web adresinde üye girişi nasıl yapılır?

Üye girişi yapmak için https://esube.iskur.gov.tr/ adresine gidiniz. Açılan ekranda İŞ ARAYAN bölümündeki " Üye Girişi " butonuna tıklayınız. Burada açılan ekranda T.C kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek " Giriş " butonuna basınız. Giriş işleminiz başarıyla yapıldıktan sonra, iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ DETAYLAR

İŞKUR üye profilinizdeki bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. İlana başvuruda bulunabilmek için, üye profilinizdeki bilgilerin; ilgili ilan şartlarında belirtilenlere aykırı olmaması gerekmektedir. Örneğin, bir iş ilanında en az lise mezunu olunması yönünde bir ibare bulunuyor ve profiliniz güncelleştirilmemiş ya da eksiksiz durumdaysa, ilköğretim mezunu olarak kayıdınız kalmış demektir. Böyle durumlarda üye profiliniz ile göz atmakta olduğunuz ilana başvuruda bulunamazsınız. İlanlara başvuruda bulunmadan önce, tüm profilinizin eksiksiz ve doğru bilgilerle oluşturulduğundan emin olunuz.

İŞKUR Memur Personel Alımlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 08:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yesim erol
Yesim erol - 4 yıl Önce

Çok iyi silahlı bayan guvenlik görevlisi daha önce kanal7 show tv polattover residence çalıştım 8 saatlik proje aritorum

TLN
TLN - 4 yıl Önce

HASTA KAYIT ALIM VAR DIYOSUNUZ ..ARIYORUZ İŞ KURU YOK BÖLE ALIM DIYOLAR..

BEDRİ kösem
BEDRİ kösem - 4 yıl Önce

Selam arkadaşlar alc boy yapıyoruz tecrübeli ekibim var dah ünce yurdışında çalışmışız telefon 05313560820