TYP Güvenlik Görevlisi Başvuruları İçin Son Gün! Başvurular Nasıl Yapılır? Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın İŞKUR aracılığıyla personel alımı yaptığı “MEB Güvenlik Görevlisi” kadrosu için başvurular 30 Eylül’de sona eriyor. Hangi kurum kaç güvenlik görevlisi alıyor? Başvurular nasıl yapılır? Detayları haberimizde öğrenebilirsiniz.

TYP Güvenlik Görevlisi Başvuruları İçin Son Gün! Başvurular Nasıl Yapılır? Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

İŞKUR aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığı çok sayıda güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde yapılan alımlar için birçok ilde başvurular sona erdi. Ağrı ili için de 375 kişilik kadroda başvurular sona eriyor.

TYP MEB Güvenlik Görevlisi kadrosu için Ağrı ilinde 375 personel alınacak. Başvurular İŞKUR aracılığıyla yapılacak ve görevlendirilecek personeller 28 Haziran 2018 tarihine kadar görevlendirildikleri okullarda çalışacak.

TYP MEB GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPAN İLLER VE İLÇELER

TYP BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

TYP başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleştirilir. İlanda belirtilen şartlara göre görevlendirilmek isteyen adaylar İŞKUR danışma merkezlerine giderek veya esube.iskur.gov.tr adresinden online işlemler aracılığıyla başvuruda bulunabilirler. Yukarıda yer alan TYP kodunu İŞKUR sayfası üzerinden ‘TYP Numarası’ bölümüne girerek ilanın detaylarına ulaşabilirsiniz.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TYP programlarından iş başvurusunun değerlendirilebilmesi için adayın ilanda belirtilen il sınırları içerisinde ikamet etmek gerekiyor. Ayrıca TYP başvurusu yapabilmek için işsiz olmak ve İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekiyor. İş ilanlarına 18 yaşından büyük, emekli ve malul maaşı almıyor olan ve açıköğretim ve açık lise hariç öğrenci olmayan adaylar başvuruda bulunabiliyor.

TYP ASİL LİSTELERİ NASIL BELİRLENİYOR?

TYP MEB Güvenlik görevlisi alımlarında ‘Liste Yöntemi’ uygulanacak. Bu yöntemde adaylar mülakat ya da meslek danışmanlığı görüşmesi ile işe uygun olup olmadıkları belirlenerek asil listeler oluşturulacak.

TYP BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TYP MEB Güvenlik görevlisi alımları için Ağrı ilinde listelerin belirlenmesi 3 Ekim 2018 tarihinde yapılacak.

TYP MEB Güvenlik Görevlisi Programına Başvurmak için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 15:04
YORUM EKLE