Tapu Kadastro 100 Güvenlik Görevlisi Alımı Kontenjan Dağılımı ve Şehirler

Tapu Kadastro Güvenlik Görevlisi Alımı için mezuniyete göre kadro dağılımı belli oldu. KPSS taban Puanı Şartı Olmadan ilan detayları burada.

Tapu Kadastro 100 Güvenlik Görevlisi Alımı Kontenjan Dağılımı ve Şehirler

Tapu Kadastro personel alımı detayları gelmeye başladı. Daha önce yayımlanan duyurulara son olarak Resmi Gazetede gelen ilan ile tüm detaylar belli oldu. Tapu Kadastro 407 kişilik kadro ile ilan yayımlamıştı. Boş kontenjanlar içerisinde yer almakta olan Güvenlik Görevlisi Alımı detayları belli oldu. Peki Güvenlik Görevlisi alımı detayları nedir? KPSS şartı için bilmeniz gerekenler nelerdir?

Başvuru süreci 30 Aralık 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 7 Ocak 2021 tarihine kadar yapılacaktır. İlana başvurular başladığında İşin Olsa mobil uygulamasına anında bildirim göndereceğiz.

100 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak!

Tapu Kadastro Merkez ve Taşra Teşkilatı birimlerinde görevlendirmek üzere 100 Güvenlik Görevlisi alımı yapacağını bildirdi. 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/ B Maddesi uyarınca Sözleşmeli olarak yapılacak Güvenlik Görevlisi alımları için herhangi bir mülakat yapılmayacak. Sözlü ve Uygulamalı sınav yapılmadan KPSS B Grubu puanı esas alınarak yapılacak değerlendirme ile atama yapılacak.

Mezuniyete Göre Alım Yapılacak Şehirler Hangileri:

Resmi Gazetede gelen ilan ile Tapu Kadastro Güvenlik Görevlisi alımları Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Bu kapsamda

  • Lise Mezunu ( Taşra Teşkilatı ) 30 Güvenlik Görevlisi Alınacak.
  • Ön Lisans Mezunu ( Merkez ve Taşra ) 40 Güvenlik Görevlisi Alınacak.
  • Lisans Mezunu ( Merkez teşkiları ) 30 Güvenlik Görevlisi Alınacak.

İşte Şehre Göre Dağılım:

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

Genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel Olarak İse;

Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, En az lise mezunu olmak, Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

KPSS Taban Puan Şartı Aranmıyor!

Tapu Kadastro 100 Güvenlik Görevlisi alımları için KPSS Şartı aranacak. Bu kapsamda Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

Lisans mezunları için 2020 veya 2021 yılı KPSS puanı ele alınacak. Lise ve Ön Lisans için ise sadece 2020 yılı KPSS puanı kullanılacak.

Öte yandan adaylardan herhangi bir taban puan şartı aranmıyor. Alımların 4/B sözleşmeli pozisyonlara yapılması ile atamalar KPSS Puanı sırasına göre yapılacak. Bu kapsamda en yüksek puana sahip olan adaylar ASİL ve YEDEK olarak belirlenecektir.

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atakan
Atakan - 2 yıl Önce

Sayın devlet büyük lütfen ne olur beklemekten yaşımız geçiyor iktisat mezunlarının kadrolarını arttırırmısınız istihdam olamıyoruz geçinemiyoruz 35 yaş sınırına 1 ve 2 daha yaş eklensin yasalaşsın halk iş bulamıyor çalışamıyor

Hakan arabaci
Hakan arabaci - 2 yıl Önce

Bir 35 yas tir gidiyor develosyonu sanki 35 yas kurtaracak yasimiz 40 dayandi hic bir kurum ve ozel sektor dahi kabul etmiyor boyle bi adelet mi var hangi devirde yasiyoruz siz tam yaslanmadan insani yaslanmaya cokmus bir halk haline getiriyorsunuz boyle olursa ulke icinde yakinda biyuk sikinti cikacak Allah sonumuzu hayr eylesin

Mehmet B.
Mehmet B. - 2 yıl Önce

Devlet erkanından istirhamım,güvenlik görevlisi yaş sınırının 18-40 dahil edilmesini,binlerce arkadaşın görev beklediğini arz ediyorum.

Semra bulut
Semra bulut - 2 yıl Önce

Yasdan dolayi gencler ise giremiyor 80 le 90 yilarin da dogan cocuklarin ne gunahi var is ariyacaz diye yaslari gecti evli ve cocuk sahibi olanlar var yas siniri 45 olsun sesimizi duyun lutfen ilgilenirseniz memnun olurum genclere yazik ne yapsinlar cumhurbaskanim sesimizi duyun

murat çakırlı
murat çakırlı - 2 yıl Önce

yahu artık şu kpss puanından vazgeçin yav çürüdk be

Kpss
Kpss - 2 yıl Önce

Yaş sınırından dert yakınanlar.Devlet büyükleri burdan sesinizi duymazzzzz.Cimere tapu kadastro müdürlüğü kurumuna yas sınırının yükseltilmesini istirham ediyorum diye bir dilekçe yazın.Zor değil.Biktik bu yas sinirindan

Şenay cavlak
Şenay cavlak - 2 yıl Önce

Özel güvenlik kimlik kartımı aldıktan sınra typ işkur meb ögg olarak çalıştım typ işkur meb alımları olmadığı ve yaş sınırı getirilmesi nedeni ile iş siz kaldım yaş sınırı 55 kadar ögg olma yasası kabul edilmeli ve kpss şartı ögg zorunlu olmamalı