Silahlı Silahsız 1486 Özel Güvenlik Görevlisi Alınacak!

Özel firmalara özel güvenlik personeli alımı yapılacak. Türkiye genelinde bir çok il ve ilçede yapılacak alımlar İŞKUR üzerinden açıklandı. Silahlı ya da silahsız özel güvenlik görevlisi alımlarında başvurular nasıl yapılır?

Silahlı Silahsız 1486 Özel Güvenlik Görevlisi Alınacak!

Silahlı Silahsız 1486 Özel Güvenlik Görevlisi Alınacak!

İŞKUR üzerinden açıklanan ilanlarda silahlı ya da silahsız özel güvenlik kimlik kartına sahip olan adaylar için 1486 ilan açıklandı. İlan detayları da belli oldu. Buna göre adayların bazı genel ve özel başvuru şartlarına sahip olması gerekmektedir.

5188 sayılı özel güvenlik kimlik kartına sahip olan adayların başvuru yapabilecekleri alımlarda büyük şehirlerden Ankara, İzmir, İstanbul Bursa çoğunlukta olmak üzere firmaların özel güvenliğinin sağlanması için görevlendirilecekler.

Başvuru genel şartlarda 18 yaşını tamamlamış olmak, 19 yaşından gün almış olmak, silahlı güvenlik görevlisine başvuru yapacak olan adayların en az 21 yaşını doldurmuş olmaları gerekli olacak. Ayrıca sicil kaydının bulunmaması, haklarında kamu haklarından mahrum kararı bulunmaması gerekli olacak. eğitim şartlarında en az lise mezunu olmak, vardiyalı çalışmaya uygun olmak 5188 sayılı kanunda belirtilen şartlarda güvenlik kimlik kartına sahip olmak istenilmektedir. Bu kimlik belgesine sahip olmak için özel öğrenim gören kurslarda silahsız güvenlikçi için 100 saat, silahlı güvenlikçi için ise 120 saat ders görmeleri gerekmektedir. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 6 kez yapılan ÖGG sınavından başarılı olmak gerekmektedir. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılabilecek. Adayların son başvuru tarihinden önce başvuru yapması gerekecek.

İlanlara erişmek için: https://goo.gl/dvFod5

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan özdemir
Furkan özdemir - 2 yıl Önce

Özel güvenlik görevliğine nasıl başvuru yapabilirim acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

Gamze
Gamze - 2 yıl Önce

Şimdi İşkurdan başvuru yapabilirmiyim

Nur Akkaya
Nur Akkaya - 2 yıl Önce

Ben kursu bitirdim sınava gırcam danışma olabilirmıyım

Senol selvi
Senol selvi - 2 yıl Önce

Bnde olmk istiyorum

Firari 44
Firari 44 - 2 yıl Önce

Hangi illerde alım yapılıyor