ÖSYM Nisan Sınavlarını Erteledi! 5 Nisan 87. Dönem ÖGG Ertelenecekmi?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Sınav takvimini yeniledi. Nisan ayında yapılacak 9 sınav tarihi değişti. Özel Güvenlik Görevlisi ÖGG 87. dönem sınav tarihi ile 63. yenileme sınavı ertelenecek mi? (iptal edilecek mi?)

ÖSYM Nisan Sınavlarını Erteledi! 5 Nisan 87. Dönem ÖGG Ertelenecekmi?

Özel Güvenlik Görevlisi alımlarına başvuru yapmak isteyen adayların yenileme eğitimleri tamamlandı. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan takvime göre 87. dönem Özel güvenlik görevlisi ÖGG sınavı planlandı.

87. DÖNEM ÖGG SINAVI İPTAL EDİLECEK Mİ?

Özel Güvenlik 87. dönem ve 63. yenileme eğitimlerini 28 Şubat 2020 tarihinde tamamlayan adaylar ÖGG sınavına hazırlanıyorlar. Bu kapsamında ÖSYM ve MEB yakın bir tarihte yapılacak pek çok sınav için erteleme kararı aldı. Milli Eğitim Bakanlığı okullarda bir haftalık eğitimin yanı sıra gelecek haftalarda da yüz yüze eğitime devam edemeyecek. Üniversiteler 3 haftalık eğitime ara verdiler. Sınavların ertelenme haberleri gelmeye devam ederken, EGM Özel Güvenlik Denetleme dairesi Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama bekleniyor.

Yeni dönemde 88. temel eğitim ile 64. yenileme eğitime katılacak adaylar için açıklanan takvim belli oldu. 1 Mayıs 2020 tarihine kadar bu adaylara yönelik temel eğitimler yapılacak. Adayların bu eğitimlerin tamamlanmasının ardından 6 Haziran 2020 tarihinde sınava girecekler. Önümüzdeki Nisan ayında planlan diğer eğitimlerden bir tanesi de özel güvenlik köpeği ile idarecisi eğitimleri 21 Nisan 2020 günü yapılacak.

İŞKUR üzerinden kamu kurumları ile özel sektörde çok sayıda ÖGG iş ilanları açıklanıyor. 19 Mart 2020 tarihi itibari ile açıklanan personel alımı sayısı ise; olarak açıklandı. Adayların 5188 sayılı kanuna uygun olarak silahlı ya da silahsız özel güvenlik kimlik kartına sahip olmaları ve yaş şartına sahip olmaları, silah taşımalarına engel bir durumun olmaması gibi şartlar aranacak.

ÖSYM ERTELENEN SINAVLAR;

ÖSYM takviminde yapılan güncellemeye göre , 29 Mart, 12 Nisan 2020 YDS/1 sınavı, 4 Nisanda yapılacak DİB-MBSTS sınavı, 18 Nisan e-YDS/4 sınavı, 19 Nisan e-yds/5 sınavı, 26 Nisan tarihli EKPSS sınavı ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 22:22
YORUM EKLE