MSB 94 Güvenlik Görevlisi Alımı Sonuçları ve Kura İşlemleri Ne Zaman? Sözlü Sınav

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine 94 güvenlik görevlisi alınacak. Başvurular sona erdi peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Sözlü Sınav ne zaman?

MSB 94 Güvenlik Görevlisi Alımı Sonuçları ve Kura İşlemleri Ne Zaman? Sözlü Sınav

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz gün personel alımı için ilan yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre Akaryakıt ikmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığına 94 kişilik boş kadro ile Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR aracılığı ile 21-25 Eylül 2020 tarihleri arasında alındı. İŞKUR Personel Alımı için bünyesinde toplanan başvurular için nihai liste MSB'ye verilecek ve bu yönde kura çekimi yapılacak.

25 ŞEHİRDE ALIM YAPILACAK!

MSB Kura çekimi ve sözlü sınav sonucunda toplamda 25 farklı şehirde olmak üzere bünyesine Silahlı Güvenlik görevlisi alımı yapacak.

KURA İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

İŞKUR'da toplanmış olan MSB Güvenlik Görevlisi Alımı başvuruları Nihai listeye göre kura çekimine alınacak. Kura işlemleri 10 Ekim 2020 günü saat 10:00'da MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığında gerçekleştirilecektir. Ayrıca COVİD-19 sebebi il kura çekimi salonuna hiç kimse alınmayacaktır.

Kura işlemleri sonucunda kadro sayısının 4 katı kadar aday belirlenerek sözlü sınav yapılacaktır. Bu kapsamda kura işlemlerinde 376 aday belirlenecektir.

KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İŞKUR başvuru sonuçları hakkında adaylara herhangi bir bilgi vermeyecek olup başvurusu geçerli olan her aday kura çekimine alınacaktır. Bu kapsamda adayları belirleme Kura işlemleri ile yapılacaktır. Adayların kurası 10 Ekim 2020'de çekilecek olup kura işlemleri için sonuçlar aynı gün açıklaması bekleniyor.

SÖZLÜ SINAV YAPILACAK!,

Noter kurasıyla belirlenen asil adaylara genel kültür, genel yetenek, mesleki bilgi ve beceri konularında sözlü sınav uygulanacaktır. Sözlü sınava katılacak adayların sınav öncesinde ulaştıracakları belgeler, belgelerin ulaştırılma yeri ve tarihleri ile diğer hususlar www.ant.gov.tr/ adresinde ilan edilecektir.

Adaylar tarafından ulaştırılan belgeler evrak inceleme komisyonu tarafından incelendikten sonra belgeleri eksiksiz olan ve belirlenen şartları taşıdığı tespit edilenler sözlü sınava katılmaya hak kazanacaklardır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri www.ant.gov.tr/ adresinde ilan edilecek olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

SÖZLÜ SINAV PUAN HESAPLAMASI:

Kura işlemleri sonrası ve sözlü sınav sonrası adayların sözlü sınav puanı, sınav kurulu üyelerinin ayrı ayrı vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle belirlenecektir. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 (yüz) tam puan üzerinden en az 70 (yetmiş) puan alınması gerekmektedir.

SONUÇLARDAN VE BELGELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 01:59
YORUM EKLE