Milli Savunma Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Başvuru Şartı ve Başvuru Tarihi Belli Oldu!

Kamu kurumlarında koruma ve güvenlik görevlisi alımı başvurusu yapacak adaylar dikkat MSB, akaryakıt ikmal ve nato pol. güvenlik görevlisi alımı için İŞKUR üzerinden 94 personel alımı yapacak. Başvuru detaylarını aktarıyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Başvuru Şartı ve Başvuru Tarihi Belli Oldu!

İŞKUR MSB Güvenlik Personeli Başvurusu

25 Eylül de sonlanacak olan MSB Güvenlik Personeli iş ilanı İŞKUR' un remi sitesi üzerinden yayınlandı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından akaryakıt ikmal ve nato pol tesislerinde çalışacak güvenlik personelleri alınacak. Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Aynı zamanda Silahlı Güvenlik Personeli olarak 94 kişi alınacak.

Milli Savunma Bakanlığının ilanına göre; ‘’MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı taşra teşkilatının ek listede belirtilen birimlerinde istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ile bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalıştırılacak “Sürekli İşçi” unvanlı 94 “Silahlı Güvenlik Görevlisi” alımı yapılacaktır’’ şeklinde açıklamada bulundu.

İLLERE GÖRE DAĞILIM BELLİ OLDU!

İllere Göre Silahlı Güvenlik Personeli Alımı dağılımı şu şekilde olacak;  Tekirdağ 4, Sakarya 5, Kayseri 1, İzmir 6, Kocaeli 6, Antalya 5, Adana 2, Ankara 3, Bilecik 2, Batman 2,Balıkesir 4, Elazığ 1, Çanakkale 2, Bursa 6, Burdur 3, Erzincan 2, Diyarbakır 1, Kahramanmaraş 4, Osmaniye 6, Mersin 3, İstanbul 7, Hatay 7 kişilik silahlı güvenlik personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURU TARİHİ NEDİR? Başvurular 21-25 Eylül arasında gerçekleşecektir. Yalnızca İŞKUR'un resmi sitesi üzerinden yapılan başvurular değerlendirilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Milli Savunma Bakanlığına yapılacak olan zöel güvenlik görevlisi alımında yukarıda hangi ilde ne kadar alım olacağını belirttik peki başvuru şartları nelerdir?

  • YAŞ ŞARTI; 18 yaşına girmiş, 33 yaşını aşmamış kişiler MSB için başvuruda bulunabilir.
  • EĞİTİM ŞARTI; Lise veya dengi okullardan mezun olunması şarttır.
  • ÖGG KİMLİK ŞARTI; 5188 sayılı kanuna göre başvuru yapacak kişinin silahlı güvenlik personel belgesine sahip olması gerekmektedir.
  • SAĞLIK ŞARTI; Arazi koşularında başarılı olmak, herhangi bir rahatsızlığın olmaması gerekmektedir.
  • FİZİKİ ŞARTLARI; Kadın adaylar için en az 160 cm boyunda olmak, erkek adaylar için ise en az 170 cm boyunda olmak şarttır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilal gurcu
Hilal gurcu - 2 yıl Önce

Yas 33 nedir ya.35 yaşındakilere yapsin.40 yaşına kadar çocuk yapım diyor sevgili başkanımız 33 yaşına kadar iş veriyor.bu ülkede iş sahibi olmak imkansız.

Funda. A
Funda. A - 2 yıl Önce

Neden antepte hala alım yok biz ıssız geziyoruz bu nasıl adalet