MEB TYP Kapsamında Güvenlik Görevlisi İlanları Yayımladı!

Milli Eğitim Bakanlığı, Toplum Yararına Program kapsamında, Güvenlik Görevlileri alımı gerçekleştirmek için, farklı okullarda istihdam edeceği personeller arıyor. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilan detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

MEB TYP Kapsamında Güvenlik Görevlisi İlanları Yayımladı!

MEB tarafından İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre, farklı okullarda istihdam edilmek üzere binlerce Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. TYP kapsamında yapılacak olan alımlar sayesinde, birçok işsizin tekrardan topluma kazandırılması hedefleniyor.

Başvuru Şartları Neler?

Yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilmek için; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, emekli, dul, yetim maaşı almıyor olmak, TYP kapsamında yapılacak sorgulamada, işe alımda herhangi bir sorunla karşılaşılmaması, öğrenci olmamak gibi şartlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra; İŞKUR üzerinden mevcutta işsiz konumunda olmanız gerekmektedir.

Başvuru Tarihi Ne Zaman? Hangi İllere Alım Yapılacak?

14 Eylül 2018 yani bugün itibariyle başlayan başvurular, okulların gereksinimlerini karşılaması doğrultusunda, 17 ve 18 Eylül 2018 tarihine kadar devam etmesi bekleniyor.

Bununla birlikte; Çanakkale, Samsun, Batman, Kayseri, Rize, Sakarya ve Muğla illerinde alımlar gerçekleşip; istihdam bu illerde yapılacak.

Nereden Başvuru Yapabilirim?

Yayınlanan ilana başvuru yapabilmek için, İŞKUR sistemi üzerinden giriş yaparak, e-şubeye aracılığıyla veya İŞKUR bürolarına giderek başvuru gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 22:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
önemsiz
önemsiz - 2 yıl Önce

benim bildiğim kadarıyla 81 il içinde alım olacak sadece bu sayılan 4-5 il değil? bu hafta içi diğer illerde de ilan yayınlanacağını umut ediyorummm

Zülfikar
Zülfikar - 2 yıl Önce

Kayıt yapmaya gittim daha alım falan yok dediler.madem haber yayınlandı niye hic bir yerde kayıt yapamıyoruz konuyla ilgilensin biri lütfen mağdur kaliyoruz

Özkan
Özkan - 2 yıl Önce

Henüz yayınlanmadı mı? İşkurda gözükmüyor

Sevim kandemir
Sevim kandemir - 2 yıl Önce

Silahlı özel guvenlik kazandım is ariyorum

Havva kabaş
Havva kabaş - 2 yıl Önce

Manisa ili icin olmuycakmi guvenlik alimi??

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Diğer illerde alım olmayacak mı

akdeniz ak
akdeniz ak - 2 yıl Önce

güvenlik sertikasının olması şart mı?

mehmet
mehmet @akdeniz ak - 2 yıl Önce

tabii ki şart

murat
murat - 2 yıl Önce

Özel güvenlik kartı olanlar başvuruyordur umarım yoksa güvenlik kartı almakta boş olacak artık