Lise ve Üniversite Mezunu 3 Bin Astsubay - 500 Subay Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı yayınladığı bildiri ile lise ve üniversite mezunu 3 bin astsubay ile 500 subay alımının yapılacağını duyurdu.

Lise ve Üniversite Mezunu 3 Bin Astsubay - 500 Subay Alımı Yapılacak
15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan askeri darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde istihdam eden binlerce askeri personel ihraç edildi. Bu askerlerin yerine binlerce personel alımının yapılacağının duyurulması ile birlikte Jandarmanın İçişleri Bakanlığına bağlanacağı da resmi olarak kamuoyuna duyuruldu. Görevden alınanların yerine askeri personel alımlarının başladığı duyurulmuştu. Bugün İçişleri Bakanlığından da resmi açıklama yapıldı ve 3 bin astsubay ile 500 subay alımının yapılacağı duyuruldu. Alınacak olan personellerin lise ya da üniversite mezunu olması gerekmektedir.

Adaylara Eğitim Verilecek

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda alınacak olan personellerin direkt göreve başlamayacağı belirtilirken 3 bin astsubay ve 500 subay adayının yeni açılan Milli Savunma üniversitesine veya Jandarma ile Sahil Güvenlik Akademisine alınacağı belirtildi.

Alınacak olan bu personellerin 1 Ocak 2017 tarihi ile eğitime başlayacakları belirtildi. Buna göre adaylar normal eğitim görür gibi İçişleri Bakanlığı tarafından açılan bu okullarda okuyacak. Okulları sırasında teknik bilgileri de öğrenecek olan personellerin okullarının bitmesi ile profesyonel şekilde askerliğe hazır olması beklenmektedir. Yapılan bu gelişme ile hükümet tarafından yapılması düşünülen profesyonel ordu kurulumu daha da kolaylaşacak. İlerleyen günlerde bu konu hakkında yeni açıklamaların yapılması ve alımlar hakkında kamuoyuna daha detaylı bilgiler verilmesi beklenmektedir. Sizlere bu konu hakkında detaylı açıklamalar yapmaya çalışacağız.
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2016, 22:28

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
aysel
aysel - 4 yıl Önce

başvurular ne zaman ?

isa
isa - 4 yıl Önce

Başvuruyu nasıl yapacağız

Kartal
Kartal @isa - 4 yıl Önce

Henüz resmi açıklama yapılmadı. Biraz beklemek gerek.

Fatma Pireci
Fatma Pireci - 4 yıl Önce

benim oğlum ygs puanıyla jandarmayı kazandı ve kabul edildi şu anda alım yok fakat hakkı duruyormu yeniden sınavamı girecek

Vahap korkmaz
Vahap korkmaz - 4 yıl Önce

Ne zaman sartlar belli olacak acaba

mehmet akif ilhan
mehmet akif ilhan - 4 yıl Önce

basvuru tarihi ne zaman

Emre
Emre - 4 yıl Önce

BAŞVURULAR 1 OCAK 2017 DEMİ BAŞLIYCAK YOKSA DAHA ÖNCEMİ BAŞLIYCAK

İsmail
İsmail - 4 yıl Önce

Başvurular ne zaman şartları nelerdir

hamdi fuat öztürk
hamdi fuat öztürk - 4 yıl Önce

bu sene sınava girip te kazananların hakları gasp edilmeden bu gençlleri hemen direk olarak alabilirler.