KPSS Şartsız Güvenlik Korucusu Alımı

KPSS sınavı şartına bakılmadan sadece belirlenen başvuru şartlarını göz önünde bulundurarak Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır. Kaymakamlık üzerinden yayınlanan güvenlik korucusu ilanına göre başvurular 17 Eylül Tarihine kadar devam edeceği açıklandı.

KPSS Şartsız Güvenlik Korucusu Alımı

Kaymakamlıklar tarafından açıklanan personel alımı ilanlarına göre her iki kurum içinde toplamda 33 Güvenlik Korucusu alımı yapılacağı açıklandı. Aynı ilin iki farklı Kaymakamlığından yayımlanan personel ilanları için  başvurulardan birincisi, Ekinözü Kaymakamlığı'ba giderek kişisel olarak yapılmaktadır. Ekinözü Kaymakamlığının açıklamış olduğu başvuru bitiiş tarihi 7 Eylül olduğundan adayların hızlı hareket etmeleri gerekmektedir. Açıklanan diğer personel ilanı ise Karakoçan Kaymakamlığına yapılacak başvuru ile sonuçlandırılacak. Açıklanan başvuru tarihleri ise 10 Eylül 2018 tarihinde başlayarak 17 Eylül 2018 tarihinde biteceği beiirtildi.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BAŞVURU ŞARTLARI 

Başvuru yapacak adaylar başvuru sıralarında, başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği, diploma veya okur yazar olduğuna dair alınmış belge, askerlik görevini yapmış olduğunu gösterir belge, güvenlik koruyuculuğu yapmasına ve silah tutmasına engel hiç bir sorununun olamamsı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerlik ile iligili bir problemi kalmaması, 30 yaşından büyük olmaması, teröre ve kan davalarına karışmamaış olmak, adaylardan istenilen başvuru şartlarındandır.

ADAYLAR BAŞVURUYU NEREYE YAPACAK

Güvenlik korucusu personel alımı için başvuru yapacak adayların Kaymakamlıkların resmi internet üzerinden elektronik bir şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat
Vedat - 2 yıl Önce

Nusaybinde korucu alimi olsun yas siniri 40 olsun sayin bakanim