Kamuya 115 Güvenlik Korucusu Alım İlanı Yayımlandı! Okuryazar Olmak Şartı İle

Kaymakamlıklar tarafından yayımlanmış olan duyurulara göre iki kaymakamlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Okuryazar olmak şartı ile Güvenlik Korucusu alımı yapacaklar. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberimizin devamında yer almaktadır.

Kamuya 115 Güvenlik Korucusu Alım İlanı Yayımlandı! Okuryazar Olmak Şartı İle

Yayımlanan ilanlara göre kamuya iki kaymakamlık Güvenlik Korucu alımı gerçekleştirecek. Buna göre başvuru yapacak adaylar belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundaıdlrar. Ayrıca adayların başvuru yapabilmeleri için Okuryazar olmaları da şarttır. Haberimizin devamında alım yapacak kamakamlıklara ve detaylar aulaşabilirsiniz.

HANGİ KAYMAKAMLIKLAR ALIM YAPACAK:

Yayımlanan ilanlara göre Gercüş Kaymakamlığı ve Sason kaymakamlığı bünyesindeki eksikliği tamamlamak için toplamda 115 Güvenlik Korucusu alımı yapılacak. Buna göre Gercüş Kaymakamlığı 25, Sason kaymakamlığı 90 Güvenlik Korucusu alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvur uyapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerlik hizmetini yapmış olmak, Okuyazar olmak, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Siyasi parti üyesi olmamak, 30 yaşından büyük olmamak ancak başvuru sayısı az olduğu taktirde yaş sınırı 38 e esnetilcektir. Kan davasına karışmamış ve ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Hali hazında görevlendirileceği köyde en az (1) yıl ikamet ediyor olmak, Köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak gibi nitelikler aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Adaylar ilgili kaymakamlıklar abaşvurularını gerçekleştrebilmeleri için, Başvuru dilekçesi, Nüfus cüzdanı, Diploma, Askelik görevini yaptığına dair belge, 6 adet vesikalık fotoğraf, Sabıka kaydı, Resmi kuruluşlardan alınmış, Güvenlik Koruculuğu yapmasına ve silah kullanmasına mani bir sağlık sorunu olmadığını gösterir, sağlık kurulu raporu ve İkametgah ile birlikte gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İlgili ilanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için ve kaymakamlıklar atrafındna yapılan duyurulara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sason Maymakamlığı 90 Güvenlik Korucusu alım ilanı için Buraya Tıklayınız.

Gercüş Kaymakamlığı 25 Güvnlik Korusu alım ilanı için Buraya Tıklayınız.

Ayrıca Gercüş Kaymakamlığı istenen belgeler için ise Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mucahit varan
Mucahit varan - 3 yıl Önce

Sayin Bakanım benim babam koruyucuydu emekli oldu onun yerine korucu kadrosunu almak istiyorum gerekirse bu vatanımız için bayragimiz için seve seve canımı feda ederim bizde şehit ailesiyiz 05418152325 bingöl genç alim olsun

banu aydınalp
banu aydınalp - 3 yıl Önce

Evet olabilirim

Mustafa kar
Mustafa kar - 3 yıl Önce

Şanlıurfada neden alim yok acaba

Mustafa kar
Mustafa kar - 3 yıl Önce

Ben gönüllü korucu olmak istiyorum su anda alim yok diyorlar sanliurfa eyyubiye ilçesi