Kamu ve Özele En Az 4000 TL Maaş İle 2023 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılıyor!

Güvenlik Görevlisi alımı ilanları yayımlandı. Kamu ve özele olmak üzere farklı şehirlerde 2 bin 23 Güvenlik Görevlisi alımı yapılıyor. İlanlar ve şartlar burada.

Kamu ve Özele En Az 4000 TL Maaş İle 2023 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılıyor!

Kamuya ve Özele Personel alımları için ilanlar yayımlandı. Ülkemizde işsizliğin artması ile yeni istihdam projesi başlatıldı. Bu kapsamda Ülkemizde kamu kurumlarının ve şirketlerin güvenliğini sağlayan kartallar diye adlandırılan Güvenlik Görevlileri için yeni iş fırsatı meydana geldi. 2021 yılı Haziran sonu ile yayımlanan Güvenlik Görevlisi alımları için yeni ilanlar yayımlanarak adaylarla paylaşıldı. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere Güvenlik Görevlisi alımı hakkında detayları aktaracağız.

KAMU VE ÖZELE 2023 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK!

Kamu kurumları ve kuruluşları bünyelerindeki eksikliği giderebilmek için ve güvenlik sağlayıcı için yayımladıkları ilanlara göre 2023 kişilik boş kadro ile Güvenlik Görevlisi alımı yağacaklarını bildirdiler. Bu sayede KPSS Puanına sahip olan adaylar kamu ilanlarını, KPSS Puanı olmayan adaylar Özel'i tercih ediyor. Her iki alanda da güvenlik görevlisi alımı yapılmakta olup, özel be kamu ilanları şöyle:

Özele Güvenlik Görevlisi Alımları:

Özel şirketler bünyelerindeki eksikliği tamamlamak için farklı alanlarda Güvenlik Görevlisi alımı yapacaklarını bildirdiler. Bu kapsamda alımlar Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yönetilmekte olup Özele toplamda 808 kişilik boşluk ile alım yapılacak. Alım yapılacak alanlar, Hastane Eğitim kurumları gibi kuruluşlar alım yapıyor. İşte dağılım:

  • Güvenlik Amiri/Sorumlusu 11
  • Güvenlik Görevlisi 643
  • Güvenlik Görevlisi (Eğitim Kurumları) 10
  • Güvenlik Görevlisi (Hastane) 3
  • Güvenlik Görevlisi (Silahlı) 73
  • Güvenlik Görevlisi (Silahsız) 68

Kamuya Güvenlik Görevlisi Alımı:

Kamuya Güvenlik Görevlisi alımı için geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi genel Müdürlüğü ilan yayımladı. Toplamda 1215 kişilik kadro ile Güvenlik görevlisi alımı yapılacak olup Lise, Ön Lisans ve Lisan mezunu alım yapılacaktır. Alımlar ise, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Erzurum, İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Niğde ve Iğdır illerinde alım yapılacak. Mezuniyete göre dağılım ise;

  • Lise mezunu 611,
  • Ön Lisans mezunu 302,
  • Lisans mezunu 302,

İlan Hakkında Detaylı bilgi Burada: www.isinolsa.com/guvenlik-gorevlisi-alimi/en-az-lise-mezunu-goc-idaresi-1215-koruma-ve-guvenlik-gorevlisi-alacak-h39296.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kamuda ve Özelde 2021 Yılı Koruma ve Güvenlik Görevlisi Maaşları

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

Kamu ve özele Güvenlik görevlisi alımları için adaylardan temel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi şartlar aranacak. Özel Olarak ise,

- En az lise olmak üzere Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak.

- Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak. Ayrıca Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak

- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

- Ülkenin her yerinde 24 saat esasına göre vardiyalı ve/veya dış mekânda çalışmasına ve seyahat etmesine engel bir durumunun olmamak gereklidir.

- 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde sayılan şartlara haiz olmak,

Şartları aranacak. Ayrıca Kamu ilanına başvuru yapmak isteyen adayların yukarıda da belirttiğimiz gini KPSS puanına sahip olmaları gerekmeketdir. Buna göre 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSp93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Özele yapılacak başvurular Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacaktır. Kamuya Başvuru için ise İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi genel Müdürlüğü resmi İnternet adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak direk başvuru ekranlarına ulaşabilirsiniz.

Özele Başvuru Ekranı: esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=3048

Kamuya Başvuru Ekranı: www.isinolsa.com/kamu-personel-alimlari/goc-idaresi-28-ilde-1309-personel-alimi-basvuru-ekrani-acildi-h39323.html

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 00:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
DİLEK GÜNAY
DİLEK GÜNAY - 3 ay Önce

Kpss ,yaş diyorsunuz nerede tecrübe bizim kpss ihtiyacımız yok işimizde başarılı ve azimliyiz 41 yaş size göre yaşlı bana göre daha çok gencim.Güvenlik sertifikası 2005 yıllarında başvurup alandan kpss ve yaş sorulmaz iş istiyoruz yardım değil iş istemek bizim hakkımız devlet büyüklerimiz bize iş vermek mecburiyetinde.Kim sahip çıkacak işsizlere.

SIRADAKİ HABER